INFOBALT
<< Įžanga Archyvas >> EnglishDeutschРусский

Kasmetinio, 2008 metų geriausio lietuviško IRTE (informacinės, ryšių technologijos ir elektronika) nugalėtojai ir dalyviai

Konkurso nugalėtojai:

El. paslaugų kategorija: Bendravimo ir pramogų portalas "Draugas.lt"
Programinės ir aparatinės įrangos kategorija: SimpleID integruota apsaugos sistema
Speciali nominacija „Už inovatyvumą“: Racionalaus balsavimo sistema internetu - www.manobalsas.lt

Trumpai apie konkursą:

Asociacija "Infobalt" organizuoja kasmetinį konkursą "Geriausias lietuviškas IRTE produktas", kurio esminis tikslas: surasti ir pažymėti geriausius lietuviškos kilmės IRTE (informacinės ir ryšių technologijos bei elektronika) produktus, turinčius perspektyvas tiek vidaus, tiek išorės rinkose, galinčius tapti pavyzdžiu kitiems gamintojams ar siekiantiems tokiais tapti, sudaryti tokiems produktams papildomas sėkmės galimybes.

Dalyviai (abėcėline tvarka)

El.paslaugų kategorija

Racionalaus balsavimo sistema internetu - www.manobalsas.lt,
Projekto iniciatoriai: Rokas Šalaševičius, Marius Januškevičius, Kęstutis Vaškelevičius.
Speciali nominacija „Metų inovacija“

Racionalaus balsavimo sistema internetu, padedanti rinkėjams susirasti labiausiai jų pažiūras atitinkančią partiją ir konkretų politiką. Mūsų projektą aplankė virš 150.000 žmonių, kurių pasitenkinimo rodiklis 4 iš 5 (remiantis 1.700 lankytojų apklausa).

Produktas yra išskirtinis dviem aspektais:

 • savo turiniu
 • techniniu įgyvendinimu.

Turinys – žmonėms sudaroma galimybė pasitikrinti savo pažiūras su žymiausiais Lietuvos politikais. Mūsų sistemoje yra užsiregistravę virš 300 politikų, dauguma partijos lyderių, 50% LR Seimo narių. Mūsų produkto dėka žmonės paprastu, įdomiu, jiems suprantamu būdu gali sužinoti, kokios partijos ir politikai geriausiai juos atstovaus. Žmonės skatinami balsuoti atsakingai, politikai skaidriai deklaruoti savo pažiūras ir laikytis duotų pažadų.

Techninis įgyvendinimas – mūsų projektą sudaro 4 produktų portfelis:

Produktas yra 100% lietuviškos kilmės. Produktas yra unikalus globaliu mastu. Lietuva yra tik antra šalis pasaulyje (po Šveicarijos), kuri sugebėjo įgyvendinti tokio tipo projektą

Bendravimo ir pramogų portalas "Draugas.lt"
UAB "Draugas.lt"
Kategorijos nugalėtojas

Produktas skirtas turiningam vartotojo laisvalaikiui ir bendravimui. Produktą sudaro pažinčių klubas, forumas, el. paštas, žaidimų skiltis, "Žaliosios kartos" puslapis, MTV laidų archyvas bei du internetiniai strateginiai žaidimai.

Didžioji dalis produkto yra sukurta Lietuvoje lietuvių programuotojų, užsienio kilmės produkto dalys pilnai išverstos į lietuvių kalbą bei adaptuotos Lietuvos rinkai.

INFOLEX.Praktika - teisės aktų taikymo praktikoje informacinė sistema.
UAB LEXNET

Infolex.PRAKTIKA – unikali teisinės informacijos paieškos sistema, kurią naudodami patogiai ir greitai rasite aukščiausiųjų Lietuvos teismų nuo 1995 m. skelbtus dokumentus. Sistema skirta advokatams, teisėjams, prokurorams ir kitiems profesionaliems teisininkams.

Paieškos sistemos INFOLEX.PRAKTIKA privalumai:

 • tiksli dokumentų paieška pagal raktinius žodžius tekste bei jo atskirose dalyse, pavadinime, tipą, metus, aprobavimą, citavimą ir kt.;
 • paprasta dokumentų atranka įprasta tvarka sudarytame kategorijų medyje;
 • tiksli informacijos paieška dokumento dalyse – reikalavime, nagrinėjime, skunde, motyvacijoje, rezoliucijoje;
 • informacijos paieška pagal ryšius su kitais dokumentais: teismų praktikos dokumentų integracija su LR norminiais aktais, atskirais straipsniais ir atvirkščiai.

INFOLEX.Praktika sukurta atsižvelgiant į Lietuvos teisinės sistemos ypatumus bei specifiką. Kuriant informacijos paieškos mechanizmus buvo panaudotos žinios, kurios per ilgus metus sukauptos įmonės specialistų, dirbančių prie specializuotų Lietuvos teisinių sistemų. Kuriant INFOLEX.Praktika vertę taip pat remtasi Lietuvoje dirbančių profesionalų patirtimi: advokatų, teismų, prokurorų, notarų.

Informacinių sistemų kategorija

Darbo organizavimo sistema B-NET Office
B-NET Solutions, UAB

B-NET Office - tai internetinė įmonės darbo organizavimo sistema, apimanti elektroninio dokumentų archyvo sukūrimą, užduočių delegavimo ir vykdymo kompiuterizavimą, kontaktinės informacijos valdymą, vidinio įmonės (organizacijos) tinklo (intraneto) sukūrimą. Padeda įmonėms (organizacijoms) spręsti darbo organizavimo problemas, sutvarkyti ir kompiuterizuoti popierinių dokumentų archyvą, kaupti svarbią kontaktinę informaciją apie klientus, partnerius ir kitus subjektus, sukuria galimybę tarpusavyje bendrauti ir keistis informacija nepakylant iš darbo vietos.

Sistemos autorius lietuvis, sistema sukurta ir pagaminta Lietuvoje ir Lietuvoje veikiančioms organizacijoms.Sistema sukurta remiantis darbo su Lietuvoje veikiančiomis organizacijomis patirtimi. Sistemos pagrindinė kalba ir vartotojo sąsaja - lietuviškos.

Ryšių su klientais valdymo sistema B-NET CRM
B-NET Solutions, UAB

B-NET CRM – tai internetinė įmonės ryšių su klientais valdymo sistema, skirta kaupti, analizuoti ir sisteminti informaciją apie esamus ir potencialius klientus, skirta geriau pažinti besikeičiančius jų poreikius. B-NET CRM apima klientų kontaktinės informacijos valdymą, istorijos apie klientą vedimą, klientų projektų valdymą, elektroninį paštą ir naujienų klientams siuntimą, elektroninio dokumentų archyvo sukūrimą ir vidinės informacijos sklaidos valdymą.

Sistemos autorius lietuvis, sistema sukurta ir pagaminta Lietuvoje ir Lietuvoje veikiančioms organizacijoms. Sistema sukurta remiantis darbo su Lietuvoje veikiančiomis organizacijomis patirtimi. Sistemos pagrindinė kalba ir vartotojo sąsaja - lietuviškos.

Programinės-aparatinės įrangos kategorija

AIVA 9001 - verslo valdymo sistema
AIVA SISTEMA

Paskirtis
AIVA 9001 - verslo valdymo programa. Programa skirta automatizuoti pardavimo vadybininkų, pirkimo vadybininkų, serviso vadybininkų, gamybos vadybininkų darbą, įdiegti naujos valdymo metodus įmonėje - Kontaktų su klientais valdymo (CRM), e-komercijos, e-marketingo, tiekimo proceso valdymo, kokybės valdymo pagal ISO 9001 standartą, bei vesti įmonės apskaitą, panaudojant informaciją gautą automatizavus darbuotojų darbą.

Pagrindiniai programos moduliai:

 • Katalogas
 • E-komercija
 • E-marketingas
 • CRM
 • Pardavimų proceso automatizavimas didmeninei prekybai, gamybai bei paslaugoms ir apskaita
 • Pirkimų proceso automatizavimas ir apskaita
 • Prekių, gaminių ir medžiagų apskaita
 • Gamybos valdymas
 • Darbų ir paslaugų valdymas
 • Dokumentų valdymas
 • Buhalterinė apskaita

Originalumas: mūsų sukurta Verslo valdymo programa AIVA 9001 yra originali, neturinti analogų nei Lietuvoje nei užsienyje programa, kuri gali būti naudinga beveik kiekvienai prekybinei, paslaugų ar gamybinei įmonei.

Išskirtinumas: Išskirtinė programos AIVA 9001 savybė yra jos funkcionalumas ir pritaikomus skirtingo tipo įmonėse.

Pranašumas: AIVA 9001 programa pranašesnė už kitas žinomas verslo valdymo programas:

 1. tai kompleksiškai visas įmonės grandis apimanti programa- žinomos Lietuviškos verslui skirtos programos pagrindinai automatizuoja tik apskaitos darbą, arba atskiras funkcijas-pav. kontaktų su klientais valdymą, e- komerciją.
 2. prieš užsienio kompleksines verslo valdymo programas programa AIVA 9001 pranašesnė originaliais sprendimais, kurie daro programos naudojimą patogesnį naudojimui ,lanksčiai pritaikoma įvairioms verslo sritims, nebrangų įdeigimui net mažose įmonėse, kadangi programoje panaudoti atviro kodo sisteminiai produktai-duomenų bazių valdymo sistemos, raštinės pakeitai ir kt.

Technologija: Programa sukurta panaudojant "klientas-serveris" technologiją ir atvirojo kodo sistemines priemones- MySQL duomenų bazių valdymo sistemą, FTP, WEB serverius. Programa dirba su duomenų bazėmis per internetą

Panaudojimo galimybės:
Lietuvoje yra keliasdešimt tūkstančių įmonių, kurioms reikalinga tokia sistema. Programos kaina priklausomai nuo modulių skaičiaus yra nuo 5 t. iki 45 t.lt, todėl kiekviena vidutinė įmonė pajėgi programą įsigyti. Programos duodama nauda tokia ,kad ji atsiperka per pusę metu. Mažoms įmonėms mes siūlome programos nuomos variantą. Įmonė mokėdama 120 -300 Lt/mėn gali naudotis visomis programos funkcijomis.

Planuojama programos platinimas ne tik tiesiogiai, bet per įmones dilerius- kitas informacinių technologijų įmones Lietuvoje ir užsienyje.

Vartotojai: didmeninės prekybos įmonės, gamybinės įmonės, paslaugų įmonės. Tinka mažoms ir vidutinėms įmonėms.

 1. automatizuoja darbuotojų darbą visose įmonės grandyse: komercijos, tiekimo, gamybos, serviso, apskaitos, todėl reikia mažiau darbuotojų, mažesnės sąnaudos darbo užmokesčiui;
 2. automatiškai kaupiami duomenys apie klientus, darbuotojus, kontaktus su klientais ir kt., todėl neprarandama informacija darbuotojui išėjus iš darbo, lengva pratęsti darbus naujam darbuotojui su klientais;
 3. nauji darbo su klientais metodai realizuojami programos AIVA 9001 pagalba- e- komercija, e-marketingas padeda padidinti pardavimus esantiems klientams ir surasti naujų klientų, todėl padidėja pardavimų apimtis ir gaunamas didesnis pelnas;
 4. tiekimo valdymo automatizavimas pagreitina reikalingų prekių ir medžiagų pristatymą ir valdymą, todėl geriau aptarnaujami klientai, mažesnės reikalingos atsargos, praktiškai nebelieka klaidų tikimybės, geriau aptarnaujama gamyba
 5. Klientų užsakymai automatiškai iš komercijos perduodami į gamybą, todėl gamybos planavimas vyksta operatyviau, praktiškai nebelieka klaidų tikimybės, pagreitėja gamybos procesas
 6. klientų užsakymai iš komercijos ir per interneto svetainę automatiškai perduodami serviso padaliniams, todėl sumažėja laiko sąnaudos užsakymų perdavimui, nebelieka klaidų tikimybės. Programa automatiškai suformuoja ataskaitas periodinėms paslaugoms, tokioms kaip įrangos aptarnavimas, todėl geriau aptarnaujami klientai
 7. buhalterinei apskaitai nereikia turėti specialiai tam skirtų darbuotojų duomenų suvedimui, todėl ne tik reikia mažiau darbuotojų, bet ir pagreitėja įvairių reikalingų įmonėj ataskaitų gavimas, sumažėja klaidų tikimybė dėl įvedimo klaidų

Visi sprendimai realizuoti programoje AIVA 9001 buvo sugalvoti autorių, nenagrinėjant ir nežiūrint į kitų autorių programinius sprendimus.

Baltix GNU/Linux Server OS su TVS „Antri namai“
VO „Atviras kodas Lietuvai“

Programinės įrangos produktas „Baltix GNU/Linux server operacinė sistema su TVS „Antri namai“ yra paprastai įdiegiama ir valdoma GNU/Linux operacinė sistema, skirta švietimo įstaigų bei kitų organizacijų vidinei ir išorinei interneto svetainei bei failų, duomenų bazių, el. pašto, interneto puslapių ir kitoms serverinėms paslaugoms teikti.

Vidinei (intranet) bei išorinei svetainei yra sukurta programinė įranga „Antri Namai“, veikianti interneto turinio valdymo sistemos (TVS) Plone pagrindu. TVS „Antri namai“ sudaro intuityvūs tradiciniai svetainės kūrimo įrankiai bei forumai, failų saugykla, nuotraukų galerija, bendradarbiavimo (wiki) ir internetinių dienoraščių (blog) posistemės.

Sistema yra pilnai paruošta darbui (kompiuterio aparatinė įranga aptinkama automatiškai startavimo metu), produktą išbandyti galima tiesiog paleidus iš CD ar USB laikmenos (be įdiegimo į kompiuterio diską). Operacinę sistemą bei visas jos teikiamas paslaugas (servisus) galima paprastai valdyti ir nuotoliniu būdu per interneto naršyklę arba prisijungus per tekstinės aplinkos terminalą (SSH), ir tiesiogiai - grafinėje aplinkoje arba tekstiniame terminale.

Baltix GNU/Linux server operacinė sistema yra sukurta Ubuntu 8.04 OS pagrindu.

 1. sukurta programinė įranga „Antri Namai“, veikianti interneto turinio valdymo sistemos Plone pagrindu. TVS „Antri namai“ sudaro patogūs WYSIWYG svetainės kūrimo įrankiai bei forumai, failų saugykla, nuotraukų galerija, bendradarbiavimo (wiki) ir internetinių dienoraščių (blog) posistemės. TVS kūrimo metu iš kelių dešimčių TVS Plone modulių (produktų) atrinkti, adaptuoti bei integruoti labiausiai tinkantys reikiamas posistemes realizuojantys atvirojo kodo produktai.
 2. palengvintas standartinės GNU/Linux server operacinės sistemos įdiegimas bei naudojimas – įdėti bei adaptuoti (integruoti į operacinę sistemą) šie papildomi programinės įrangos paketai:
  1. grafinis įdiegimo į kompiuterį įrankis
  2. intuityvi, mažai resursų naudojanti, grafinė aplinka LXDE
  3. nuotolinio valdymo per naršyklę įrankis Webmin
  4. intuityvūs grafiniai operacinės sistemos priežiūros bei atnaujinimo įrankiai („update-manager“, „Synaptic package manager“, „GNOME System Tools“, „System Config Printer“, „System Config Samba“ ir kt.)
 3. sukurta patogi grafinė sąsaja pradiniam darbui nepatyrusiems naudotojams (Welcome Centre) su trumpais pagrindinių komponentų bei operacinės sistemos valdymo aprašymais (bendradarbiaujant su Cody A.W. Somerville bei Radomir Dopieralski). - standartinė, tik įdiegimui skirta, Ubuntu Server Edition operacinė sistema pritaikyta veikti demonstraciniu režimu (galimybė paleisti pilnai veikiantį produktą be įdiegimo – iš kompaktinio disko), produktas gali būti naudojamas ir kaip demonstracinis kompaktinis diskas (angliškai "Live CD") ir kaip pilnavertė operacijų sistema, įdiegiama į kompiuterį. - Ubuntu Server Edition operacinė sistema pritaikyta naudojimui Lietuvoje (pagrindinės programos bei dokumentacija išversta į lietuvių kalbą, parašytas trumpos naudojimosi instrukcijos bei išsamus įdiegimo vadovas, įdėti lietuviškus bei rusiškus simbolius turintys šriftai ir t.t.)
DONORITAS
UAB „Interversija“
Geoinformacinė programa "Akis Pro 2008"
Viktoras Paliulionis, MII

"Akis Pro 2008" - tai GIS programinė įranga, skirta dirbti su skaitmeniniais žemėlapiais, kurti, peržiūrėti ir analizuoti geografinius duomenis. Programa tinka profesionalams ir paprastiems vartotojams. Vartotojas gali kurti naujus sluoksnius ir objektus, taip sudarydamas naujus vektorinius žemėlapius. Tam gal būti naudojamos ortofotonuotraukos, iš kitų GIS formatų importuoti duomenys ir kt. Programoje realizuotas ryšys su GPS, kas taip pat leidžia rinkti geoduomenis. Žemėlapiuose galima ieškoti adresų ir objektų, pateikti tekstinę ir grafinę informaciją apie objektus, apskaičiuoti trumpiausią maršrutą, analizuoti erdvinius duomenis, parengti žemėlapius skelbimui internete. Programą galima integruoti su kitomis sistemomis, pritaikant ją judančių objektų stebėjimui, dinaminės informacijos vaizdavimui, pervežimų planavimui.

Jos pagrindu kuriamos įvairios specializuotos programos. Programa gali būti pateikta su Lietuvos kelių ir miestų žemėlapiais. Yra programos versijos lietuvių ir anglų kalbomis. Programos vartotojų yra ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Tai vienas iš nedaugelio lietuviškų produktų šioje srityje. Programa pateikiama su Lietuvos kelių ir miestų skaitmeniniais žemėlapiais ir yra suderinama su Lietuvoje naudojamomis GIS duomenų bazėmis ir Lietuvos koordinačių sistema LKS-94.

Laisvos programos mokslui ir kūrybai
VA „Atviras kodas Lietuvai“

Laisvų programų mokslui rinkinyje yra virš 200 taikomųjų bei mokomųjų programų. Programinė įranga yra susisteminta pagal pritaikymo sritį ir temines kategorijas.

Pritaikymo sritys: mokymui(si), kūrybai, tyrimams, internetui, biuro darbams, sistemos priežiūrai.

Teminės grupės mokslui ir kūrybai: fizika, chemija, matematika, duomenų analizė, programavimas, projektavimas, astronomija, geografija, kalbos, muzika, piešimas, strateginiai žaidimai, programavimas.

Programų sąrašas pateikiamas naudotojams patogia grafine sąsaja, kuri leidžia susipažinti su programa (trumpas aprašymas, paveiksliukas) ir čia pat ją išbandyti (įdiegti, paleisti, atsisiųsti). Kad būtų lengviau susiorientuoti, programos yra preliminariai sureitinguotos pagal populiarumą. Atrinkta programinė įranga pateikiama DVD diske:

 • Microsoft Windows skirtos programos: instaliacijos bei, kur yra, programa, paleidžiama be instaliacijos;
 • pilnavertė operacinė sistema GNU Baltix/Linux su šiomis programomis;
 • Programas iš DVD plokštelės galima išbandyti be instaliavimo, nes „Live CD“ technologija leidžia užkrauti ir naudoti GNU Linux sistemą tiesiai iš DVD Internete (http://mokslui.akl.lt);
 • Programų aprašymai pateikiami lietuvių (bei anglų) kalbomis.

Sukurtas mokslui ir mokymui(si) skirtų programų rinkinys:

 • išanalizuoti programų aprašymai;
 • ištestuotas programų veikimas;
 • atrinktos Lietuvos poreikiams tinkamiausios programos;
 • kiekvienai programai sukurtas trumpas aprašymas lietuvių kalba. Svarbiausioms programos – ir darbo vaizdeliai.

II. Sukurta programinė priemonė “FOSS all-ways”, skirta automatizuotam laisvųjų programų platinimo paketo kūrimui:

 • grafinės naudotojo sąsajos (GNU/Linux , MS Windows, internetui) generavimo sistema;
 • Linux OS programų grupės (pagal pritaikymo sritį) automatizuoto įdiegimo sistema (metapaketai);
 • automatizuota naujų programų versijų aptikimo ir parsiuntimo sistema;
 • programų aprašymų bei grafinės naudotojo sąsajos pritaikymas vertimui į kitas kalbas;
 • sukurta automatizuota CD/DVD platinamojo paketo (ISO atvaizdžio) generavimo sistema.

Naudojantis sukurtomis priemonėmis, kompakto paruošimas reikalauja minimaliai rankinio darbo.

Programų katalogo pagrindu buvo papildytas emokykla.lt programų katalogas (http://www.emokykla.lt/lt.php/istekliai/117).

MagicDraw
UAB "Baltijos programinė įranga"

"MagicDraw" yra verslo procesų, programinės įrangos, sistemų modeliavimo ir organizacijos architektūros projektavimo įrankis. Produktas atitinka naujausius Java bei UML technologijų standartus, turi vieną iš patikimiausių išeities kodų inžinerijos mechanizmų Java, C#, C++ ir CORBA IDL programavimo kalboms bei gali vykdyti šių kalbų kodo atvirkštinę inžineriją, duomenų bazių schemų atvirkštinę inžineriją, kodo bei duomenų bazių schemų generavimą.

MagicDraw™ panaudoja "roundtrip" technologiją, leidžiančią keisti tiek modelį, tiek programos kodą bet kokiu eiliškumu, juos nuolat sinchronizuojant. MagicDraw™ yra vienas iš nedaugelio rinkoje esančių paketų, leidžiančių greičiau nubraižyti UML diagramas bei turintis UML diagramų semantinio teisingumo tikrinimo ir modelio validavimo mechanizmą.

MagicDraw™ UML Teamwork Server programinė įranga turi komandinio darbo galimybę, leisdama daugeliui programinės įrangos kūrimo inžinierių dirbti su tuo pačiu modeliu vienu metu.

"MagicDraw" turi papildomus plėtinius (plugin). “MagicDraw SysML™ plugin” leidžia greičiau ir lengviau modeliuoti, specifikuoti, validuoti įvairias sistemas ir jų integracijas, naudojant naują tarptautinį sistemų inžinerijos standartą SysML. “MagicDraw DoDAF plugin™” leidžia efektyviai modeliuoti ir aprašyti organizacijos architektūrą JAV karinėje pramonėje naudojamu standartu DoDAF.

“MagicDraw™” yra verslo procesų, programinės įrangos, sistemų modeliavimo ir organizacijos architektūros projektavimo paketas yra kuriamas UAB "Baltijos programinė įranga" specialistų Lietuvoje. Visi naujų versijų vizijos, vystymo planai, reikalavimai ir programavimo darbai yra kuriami ir atliekami Lietuvos IT specialistų.

SimpleID integruota apsaugos sistema
UAB "Midpoint systems"
Kategijos nugalėtojas

SimpleID, tai programinė įranga skirta apsaugos ir praėjimo kontrolės sistemų valdymui. SimpleID sukurta naujos kartos apsaugos sistemoms, kuriose visi komponentai jungiami tiesiogiai prie kompiuterinio tinklo. Novatoriška sistemos architektūra suteikia šiuos pranašumus palyginti su įprastais sprendimais:

 1. lengvas ir greitas sprendimų diegimas nepriklausomai nuo įmonės padalinių kiekio ir jų geografinio išsidėstymo;
 2. jokių apribojimų sistemos augimui;
 3. minimalūs diegimo kaštai, kadangi efektyviai panaudojama egzistuojanti infrastruktūra.

SimpleID palaiko populiariausius biometrinius, nuotolinių ir lustinių kortelių IP skaitytuvus. Be apsaugos funkcijų, SimpleID taip pat turi galimybes keistis duomenimis su personalo valdymo sistemomis bei vykdyti darbo laiko apskaitą.

Produktas pilnai sukurtas Lietuvoje

 

Asociacija „INFOBALT“Akademijos g. 2 - 519/520, LT-08412 Vilnius.
Tel.: (8-5) 2 622 623, faksas: (8-5) 2 622 624. El. paštas: office (eta) infobalt.lt
Į viršų