„Infobalt“ pranešimai spaudai

 • "Skaitmeninė planeta 2010": artimiausiais metais IT paslaugos augs sparčiausiai. 2010 m. -gruodžio 22 d.
  Ataskaitoje "Skaitmeninė planeta 2010", kurią pateikė Pasaulio informacinių technologijų ir paslaugų asociacija WITSA, prognozuojama, kad iki 2013 metų pasaulinė informacinių ir ryšių technologijų (IRT) rinka plėsis, o sparčiausiai augs IT paslaugų sritis – vidutiniškai 7,9 proc. Išlaidos IRT, kurios Pasaulinės prekybos asociacijos WTO duomenimis 2009 m. buvo sumažėjusios tik 3% lyginant su bendru 12% pasaulinės prekybos smukimu, 2010 m. jau augo 7,4% ir atsigaunant ekonomikai pasieks prieškrizinį lygį per artimiausius dvejus metus, prognozuoja WITSA.
 • Šiais metais IT įmonių eksportas augo 15 proc. 2010 m. -gruodžio 16 d.
  Įgyvendinant asociacijos "INFOBALT" IT sektoriaus eksporto skatinimo programą, šiais metais preliminariais duomenimis asociacijos narių eksporto apimtys padidėjo 15 proc. Pagrindinės eksporto rinkos 2010 m. lyginant su praėjusiais metais išliko stabilios – JAV, Danija, Kazachstanas, Vokietija, Švedija ir Suomija. Asociacijos eksporto komitetui apibendrinant metų rezultatus taip pat paminėta ir tendencija, kad vis dažniau Lietuvos IT įmonės eksportuoja ne tik galutinius produktus, bet ir bendrus kompleksinius sprendimus.
 • "INFOBALT" vykdomi projektų valdymo mokymai padeda įmonėms gerinti veiklos procesus. 2010 m. -gruodžio 8 d.
  Asociacijos "INFOBALT" vykdomo jos narių darbuotojų mokymų projekto pagrindinis tikslas yra tobulinti informacijos ir ryšių technologijų srityje dirbančių specialistų bei vadovų bendruosius ir specialiuosius gebėjimus. UAB "Wilibox" ir UAB "HNIT-Baltic" darbuotojai š.m. spalio mėnesį dalyvavo "INFOBALT" rengiamuose projektų valdymo mokymuose ir juos įvertino esant vertingais tobulinant darbo procesą.
 • Neefektyvaus laiko planavimo problema įmonėse sprendžiama "INFOBALT" vykdomuose mokymuose. 2010 m. -gruodžio 8 d.
  Asociacijos "INFOBALT" ir jos narių įgyvendinamame darbuotojų mokymų projekte yra tobulinami informacijos ir ryšių technologijų srityje dirbančių specialistų bei vadovų bendrieji ir specialieji gebėjimai. Laiko planavimo mokymuose dalyvavusios įmonės įvardina tokių mokymų svarbą visose įmonės grandyse dirbantiems darbuotojams.
 • "INFOBALT" narių efektyvaus pardavimo mokymuose dalyviai įgijo psichologinių žinių. 2010 m. -gruodžio 8 d.
  Asociacija "INFOBALT" kartu su 52 Informacijos ir ryšių technologijų (IRT) sektoriaus įmonėmis, "INFOBALT" narėmis, įgyvendina darbuotojų mokymų projektą, kurio pagrindinis tikslas yra tobulinti informacijos ir ryšių technologijų srityje dirbančių specialistų bei vadovų bendruosius ir specialiuosius gebėjimus. UAB "B.G.M." ir UAB "Verticus" darbuotojai š.m. spalio mėnesį dalyvavo efektyvaus pardavimo mokymuose.
 • "INFOBALT" ir Vidaus reikalų ministerija bendradarbiaus e-valdžios tobulinimo klausimais. 2010 m. -lapkričio 11 d.
  Lapkričio 11 d., asociacija "INFOBALT" ir LR Vidaus reikalų ministerija pasirašė partnerystės stiprinimo memorandumą ir sutarė aktyviai bendradarbiauti elektroninės valdžios, kibernetinio saugumo, IT projektų valdymo, visuomenės ir valstybės tarnautojų e-gebėjimų ugdymo, asmens tapatybės kortelėje esančių sertifikatų bei Viešųjų interneto prieigos taškų sistemos plėtros srityse. Memorandumas pasirašytas šiandien vykstančioje asociacijos "INFOBALT" organizuojamoje konferencijoje "Informacinės visuomenės diena 2010".
 • Tradicinė asociacijos "INFOBALT" organizuojama "Informacinės visuomenės diena 2010". 2010 m. -lapkričio 10 d.
  Rytoj, lapkričio 11 d., Vilniuje vyks tradicinė asociacijos "INFOBALT" organizuojama "Informacinės visuomenės diena 2010". Šiais metais konferencijos dalyviai sutelks dėmesį ne tik į informacinės visuomenės plėtros, bet ir į e-paslaugų ir e-verslo plėtros klausimus. Be to, konferencijos metu bus pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas tarp LR Vidaus reikalų ministerijos ir asociacijos "INFOBALT".
 • Asociacija „INFOBALT“ ragina keisti požiūrį į autorių mokesčių sistemą. 2010 m. -lapkričio 9 d.
  Asociacija „INFOBALT“, reaguodama į Europos Komisijos Skaitmeninės Darbotvarkės komisarės pasisakymą forume „Skaitmeninio pasaulio galimybės“, ragina keisti požiūrį į autorių mokesčių, kai įranga ir laikmenos naudojamos kopijavimui asmeninėms reikmėms, sistemą, turinio licencijavimą ir atsisakyti visuotinio vartotojų apmokestinimo. Praėjusią savaitę Avinjone vykusiame forume Europos Komisijos Skaitmeninės Darbotvarkės (Digital Agenda) komisarė Neelie Kroes pabrėžė, kad dabartinėje sistemoje svarbesnį vaidmenį vaidina tarpininkai nei menininkai, todėl Europos Komisijos autorių teisių sistemos peržiūroje bus žvelgiama plačiau nei vien nacionaliniu ar korporatyviniu lygiu.
 • Teisingumo teismo nutartis dėl laikmenų apmokestinimo atveria kelią pokyčiams. 2010 m. -spalio 22 d.
  Vakar, spalio 21 d., Europos Sąjungos Teisingumo teismas paskelbė „Padawan“ bylos nutartį, išaiškinančią, kad verslo tikslais naudojamas atminties laikmenų apmokestinimas yra neteisėtas ir gali būti taikomas tik vartotojams, kurie realiai naudoja laikmenas ir įrangą privačiam atgaminimui, ir tik toms, kurios naudojamos privataus atgaminimo tikslais. Teismo nutartyje taip pat aiškinama, kad kompensacija autoriams būtinai turi būti subalansuota – nustatoma pagal autoriams patiriamą žalą.
 • Po verslo misijos Turkmėnistane bus kuriamas bendras e-valdžios mokymo centras. 2010 m. -rugsėjo 24 d.
  Asociacija „INFOBALT“ ir Turkmėnistano valdžios atstovai sutarė dėl strateginio bendradarbiavimo ir ateityje planuoja kurti bendrą e-valdžios mokymo centrą. Rugsėjo 14 – 17 dienomis vykusioje verslo misijoje „INFOBALT“ susitiko su Turkmėnistano vicepremjeru T. Džaparovu, Ekonomikos vystymo, Finansų, Ryšių ir IT ministrais bei Centrinio banko prezidentu. Verslo misija organizuota kartu su viešąja įstaiga „Eksportuojančioji Lietuva“.
 • Visoriuose plečiamas IRT mokslo, studijų ir verslo centras. 2010 m. -rugsėjo 17 d.
  Šią savaitę Vilniaus universitetas, Visorių informacinių technologijų parkas ir asociacija "INFOBALT" pasirašė memorandumą dėl glaudesnio IRT mokslo, studijų ir verslo bendradarbiavimo bei veiklos koncentravimo Visoriuose. Šiuo memorandumu įtvirtinamas susitarimas plėtoti VU Matematikos ir informatikos fakulteto kūrimąsi "Santaros" slėnyje Visoriuose.
 • Europoje bus sukurta 365 tūkst. darbo vietų IT specialistams. 2010 m. -rugsėjo 16 d.
  Europos Sąjungos (ES) asociacijos „Digital Europe“ generalinė direktorė Bridget Cosgrave teigia, jog per ateinančius 5 metus Europoje bus sukurta per 365 tūkst. naujų darbo vietų informacinių technologijų (IT) specialistams. Lietuvai šioje srityje prognozuojama šviesi ateitis.
 • Asociacija „INFOBALT“ Turkmėnistanui pristato elektroninės valdžios koncepciją. 2010 m. -rugsėjo 14 d.
  Rugsėjo 14 d., asociacija „INFOBALT“ pradėjo verslo misiją Turkmėnistane ir pristato nacionalinį stendą tarptautinėje parodoje „TurkmenTEL“. Misijos dalyviai susitiks su Turkmėnistano valdžios atstovais, kuriems bus pristatyta specialiai asociacijos „INFOBALT“ parengta kompleksinė elektroninės valdžios koncepcija. Planuojama, kad sėkmingos verslo misijos ir dalyvavimas tarptautinėse parodose per artimiausius penkerius metus Lietuvos IRT kompanijoms padės eksportuoti paslaugų ir sprendimų už 100-120 mln. litų.
 • HP parodys biuro kasdienybės momentus, kuriančius grąžą verslui. 2010 m. -liepos 1 d.
  Šią vasarą HP vykdo kampaniją, kurios tikslas – įvertinti, kas biurų darbuotojams padeda dirbti efektyviau. Bus siekiama atskleisti, kaip kasdieniai įpročiai - rytinis kavos gėrimas su bendradarbiais ar patraukli darbo aplinka – sukuria realią naudą verslui ir skatina darbuotojų produktyvumą.
  Pradžia   2   3   4   5   6   ...   Pabaiga (20)