English  NariaiParodosSpaudos centras 
PradžiaApie musNaujienos Rinkos tyrimai 
 

Svarbiausios naujienos

Neefektyvaus laiko planavimo problema įmonėse sprendžiama "INFOBALT" vykdomuose mokymuose. 2010 m. gruodžio 8 d.
Asociacijos "INFOBALT" ir jos narių įgyvendinamame darbuotojų mokymų projekte yra tobulinami informacijos ir ryšių technologijų srityje dirbančių specialistų bei vadovų bendrieji ir specialieji gebėjimai. Laiko planavimo mokymuose dalyvavusios įmonės įvardina tokių mokymų svarbą visose įmonės grandyse dirbantiems darbuotojams.

"INFOBALT" narių efektyvaus pardavimo mokymuose dalyviai įgijo psichologinių žinių. 2010 m. gruodžio 8 d.
Asociacija "INFOBALT" kartu su 52 Informacijos ir ryšių technologijų (IRT) sektoriaus įmonėmis, "INFOBALT" narėmis, įgyvendina darbuotojų mokymų projektą, kurio pagrindinis tikslas yra tobulinti informacijos ir ryšių technologijų srityje dirbančių specialistų bei vadovų bendruosius ir specialiuosius gebėjimus. UAB "B.G.M." ir UAB "Verticus" darbuotojai š.m. spalio mėnesį dalyvavo efektyvaus pardavimo mokymuose.

E-paslaugų vystymas klasterių pagalba. 2010 m. gruodžio 8 d.
Š.m. lapkričio mėn. pabaigoje vykusioje konferencijoje "Klasteriai ir Lietuvos pramonės konkurencingumas" dalyvavo UAB "E-verslo klasteris" atstovai. Informacija, gauta šiame renginyje, dar kartą leido įsitinkinti, kad E-paslaugų klasterio įkūrimas šių metų rugpjūtį buvo teisingas sprendimas.

"Omnitel" 3G tinklo talpų išplėtimas didina mobiliojo interneto greičius. 2010 m. gruodžio 3 d.
Gruodžio 3 d., Vilnius. Mobiliųjų telekomunikacijų bendrovė "Omnitel", siekdama pagerinti vartotojų potyrius naudojantis mobiliuoju internetu ir vidutinį greitį, padidino bazinių stočių talpas visame plačiausiame Lietuvoje "Omnitel" 3G tinkle. Priklausomai nuo bazinės stoties vietos bei ja besinaudojančių vartotojų skaičiaus, talpų išplėtimas vartotojų realiai gaunamus mobiliojo interneto greičius padidino iki kelių kartų.

Seimo nario V.Grubliausko pranešimas: perėjimas į skaitmeninės televizijos transliacijas galėtų būti išbandytas viename regione. 2010 m. gruodžio 2 d.
Seimo narys Vytautas Grubliauskas kreipėsi į šalies premjerą Andrių Kubilių ir susisiekimo ministrą Eligijų Masiulį, siekdamas išsiaiškinti, kaip vyksta pasirengimas analoginį televizijos signalą Lietuvoje pakeisti skaitmeniniu. Parlamentaras akcentuoja keturis esminius klausimus, atsižvelgiant į kuriuos, jo manymu, turėtų būti vykdomas perėjimo procesas: atsakingos institucijos paskyrimas, konkrečių priemonių bei monitoringo sistema, vartotojų švietimas ir skaitmeninio signalo testavimas.

"INFOBALT" ir Vidaus reikalų ministerija bendradarbiaus e-valdžios tobulinimo klausimais. 2010 m. lapkričio 11 d.
Lapkričio 11 d., asociacija "INFOBALT" ir LR Vidaus reikalų ministerija pasirašė partnerystės stiprinimo memorandumą ir sutarė aktyviai bendradarbiauti elektroninės valdžios, kibernetinio saugumo, IT projektų valdymo, visuomenės ir valstybės tarnautojų e-gebėjimų ugdymo, asmens tapatybės kortelėje esančių sertifikatų bei Viešųjų interneto prieigos taškų sistemos plėtros srityse. Memorandumas pasirašytas šiandien vykstančioje asociacijos "INFOBALT" organizuojamoje konferencijoje "Informacinės visuomenės diena 2010".

Tradicinė asociacijos "INFOBALT" organizuojama "Informacinės visuomenės diena 2010". 2010 m. lapkričio 10 d.
Rytoj, lapkričio 11 d., Vilniuje vyks tradicinė asociacijos "INFOBALT" organizuojama "Informacinės visuomenės diena 2010". Šiais metais konferencijos dalyviai sutelks dėmesį ne tik į informacinės visuomenės plėtros, bet ir į e-paslaugų ir e-verslo plėtros klausimus. Be to, konferencijos metu bus pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas tarp LR Vidaus reikalų ministerijos ir asociacijos "INFOBALT".

Asociacija „INFOBALT“ ragina keisti požiūrį į autorių mokesčių sistemą. 2010 m. lapkričio 9 d.
Asociacija „INFOBALT“, reaguodama į Europos Komisijos Skaitmeninės Darbotvarkės komisarės pasisakymą forume „Skaitmeninio pasaulio galimybės“, ragina keisti požiūrį į autorių mokesčių, kai įranga ir laikmenos naudojamos kopijavimui asmeninėms reikmėms, sistemą, turinio licencijavimą ir atsisakyti visuotinio vartotojų apmokestinimo. Praėjusią savaitę Avinjone vykusiame forume Europos Komisijos Skaitmeninės Darbotvarkės (Digital Agenda) komisarė Neelie Kroes pabrėžė, kad dabartinėje sistemoje svarbesnį vaidmenį vaidina tarpininkai nei menininkai, todėl Europos Komisijos autorių teisių sistemos peržiūroje bus žvelgiama plačiau nei vien nacionaliniu ar korporatyviniu lygiu.

Teisingumo teismo nutartis dėl laikmenų apmokestinimo atveria kelią pokyčiams. 2010 m. spalio 22 d.
Vakar, spalio 21 d., Europos Sąjungos Teisingumo teismas paskelbė „Padawan“ bylos nutartį, išaiškinančią, kad verslo tikslais naudojamas atminties laikmenų apmokestinimas yra neteisėtas ir gali būti taikomas tik vartotojams, kurie realiai naudoja laikmenas ir įrangą privačiam atgaminimui, ir tik toms, kurios naudojamos privataus atgaminimo tikslais. Teismo nutartyje taip pat aiškinama, kad kompensacija autoriams būtinai turi būti subalansuota – nustatoma pagal autoriams patiriamą žalą.

Strong growth in market for consumer electronics. 2010 m. spalio 1 d.

  • EITO expects growth in sales of 3.1 per cent in the EU;
  • Surprisingly strong sales of flat screen televisions;
  • New momentum thanks to digital television.

Po verslo misijos Turkmėnistane bus kuriamas bendras e-valdžios mokymo centras. 2010 m. rugsėjo 24 d.
Asociacija „INFOBALT“ ir Turkmėnistano valdžios atstovai sutarė dėl strateginio bendradarbiavimo ir ateityje planuoja kurti bendrą e-valdžios mokymo centrą. Rugsėjo 14 – 17 dienomis vykusioje verslo misijoje „INFOBALT“ susitiko su Turkmėnistano vicepremjeru T. Džaparovu, Ekonomikos vystymo, Finansų, Ryšių ir IT ministrais bei Centrinio banko prezidentu. Verslo misija organizuota kartu su viešąja įstaiga „Eksportuojančioji Lietuva“.

„Digital Europe“ vadovė B.Cosgrave: mokesčiai atminties laikmenoms įrašų rinkos problemų neišspręs. 2010 m. rugsėjo 17 d.
Europos Sąjungos (ES) asociacijos „Digital Europe“ generalinė direktorė Bridget Cosgrave teigia, jog įrašų rinkos taisyklės informacinių technologijų amžiuje nebeveikia. Anot jos, mokesčiai atminties laikmenoms šių problemų tikrai neišspręs.

Visoriuose plečiamas IRT mokslo, studijų ir verslo centras. 2010 m. rugsėjo 17 d.
Šią savaitę Vilniaus universitetas, Visorių informacinių technologijų parkas ir asociacija "INFOBALT" pasirašė memorandumą dėl glaudesnio IRT mokslo, studijų ir verslo bendradarbiavimo bei veiklos koncentravimo Visoriuose. Šiuo memorandumu įtvirtinamas susitarimas plėtoti VU Matematikos ir informatikos fakulteto kūrimąsi "Santaros" slėnyje Visoriuose.

Europoje bus sukurta 365 tūkst. darbo vietų IT specialistams. 2010 m. rugsėjo 16 d.
Europos Sąjungos (ES) asociacijos „Digital Europe“ generalinė direktorė Bridget Cosgrave teigia, jog per ateinančius 5 metus Europoje bus sukurta per 365 tūkst. naujų darbo vietų informacinių technologijų (IT) specialistams. Lietuvai šioje srityje prognozuojama šviesi ateitis.

Asociacija „INFOBALT“ Turkmėnistanui pristato elektroninės valdžios koncepciją. 2010 m. rugsėjo 14 d.
Rugsėjo 14 d., asociacija „INFOBALT“ pradėjo verslo misiją Turkmėnistane ir pristato nacionalinį stendą tarptautinėje parodoje „TurkmenTEL“. Misijos dalyviai susitiks su Turkmėnistano valdžios atstovais, kuriems bus pristatyta specialiai asociacijos „INFOBALT“ parengta kompleksinė elektroninės valdžios koncepcija. Planuojama, kad sėkmingos verslo misijos ir dalyvavimas tarptautinėse parodose per artimiausius penkerius metus Lietuvos IRT kompanijoms padės eksportuoti paslaugų ir sprendimų už 100-120 mln. litų.

"Gelbėkit vaikus" globojamų šeimų nariams - mokymosi galimybės. 2010 m. liepos 8 d.
Šiandien aštuoniolikai nedirbančių "Gelbėkit vaikus" globojamų šeimų iš Marijampolės narių buvo įteikti kompiuterinio raštingumo pradmenų kursų baigimo pažymėjimai. Tuo simboliškai įpusėti visoje Lietuvoje vykdomi mokymai, kurie yra mobiliųjų telekomunikacijų bendrovės "Omnitel" kartu su partneriais VšĮ "Gelbėkit vaikus" bei Šiaulių universitetu pagal Europos Sąjungos (ES) finansuojamą projektą "Palankios šeimai darbovietės kūrimas ir kokybiško užimtumo skatinimas šalyje per socialinę partnerystę" įgyvendinama iniciatyva.

HP tyrimas rodo, kad didžiausią grąžą verslui kuria mažiausios detalės. 2010 m. liepos 8 d.
Darbo vietoje žaliuojantys augalai labiau įtakoja ir teigiamai veikia darbuotojų efektyvumą nei tokie faktoriai, kaip strateginė biuro vieta ar netoliese įsikūrę restoranai, kavinės bei parduotuvės, rodo HP vaizdų ir spausdinimo grupės užsakymu 11 Europos valstybių atliktas tyrimas.

Lietuviškų papildukų konkurso nugalėtojai keliaus į Las Vegą. 2010 m. liepos 8 d.
Šią savaitę "Microsoft" paskelbė tris mėnesius Lietuvoje vykusio interneto naršyklės "Internet Explorer 8" papildukų konkurso nugalėtojus. Pirmąją vietą laimėjo papildukas, kuris leidžia lankomame tinklalapyje pažymėti adresą, pamatyti jį mini žemėlapyje arba iškart atverti "Maps.lt" žemėlapyje. Iš viso konkursui buvo pateikta daugiau nei 50 originalių lietuviškų papildukų. Nugalėtojais buvo pripažinti tik labiausiai vartotojams patogūs papildukai, leidžiantys neišeinant iš naršyklės lango pamatyti santrauką apie naršyklės lange pažymėtą tekstą ir pasirinkti tolesnius veiksmus.

Mobilusis ryšys ir telefonas – būtini atostogų atributai. 2010 m. liepos 1 d.
Mobilusis telefonas ir mobilusis ryšys – dalykai, be kurių neįsivaizduojamos ramios atostogos. Net 85,1 proc. Lietuvos gyventojų vykdami atostogauti pasiima mobilųjį telefoną, o 68,1 proc. apklaustųjų, neturėdami mobiliojo ryšio, interneto prieigos, atostogų metu jaučia stresą. Tai parodė mobiliųjų telekomunikacijų bendrovės "Omnitel" vasaros tendencijų tyrimas.

Plečiamas mobiliojo 4G interneto MEZON pardavimo salonų tinklas. 2010 m. liepos 1 d.
Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras), teikiantis šalyje 4G interneto MEZON paslaugas, atidarė du naujus pardavimo salonus – Klaipėdoje ir Šiauliuose. Ketvirtosios kartos mobiliojo ryšio "WiMAX" tinkle veikiantį internetą galima užsisakyti jau 18-koje specializuotų MEZON salonų, taip pat Telecentro partnerių prekybos vietose arba elektroninėje parduotuvėje www.mezon.lt.

 Pradžia  2  3  4  5  6  7  8 ... Pabaiga (72) 

 

 

 

Greitai

-
Kontaktai Asociacija INFOBALT, Akademijos g. 2 - 519/520, LT-08412 Vilnius.
Tel.: (8-5) 2 622 623, faksas: (8-5) 2 622 624. El. paštas: office (eta) infobalt.lt
^ Į viršų
Copyright © asociacija „Infobalt“, visos teisės saugomos