English  NariaiParodosSpaudos centras 
PradžiaApie musNaujienos Rinkos tyrimai 
 

Svarbiausios naujienos

Pritarta vieningo patento ES sukūrimui ir taikymui tarp ES valstybių narių. 2011 m. kovo 10 d.

E.įgūdžiai padeda europiečiams įsidarbinti ir sėkmingiau plėtoti verslą. 2011 m. kovo 2 d.
"Interneto savaitė 2011" atkreipia lietuvių dėmesį į e.įgūdžių svarbą ir ragina registruotis internete

E.įgūdžiai padeda europiečiams įsidarbinti ir sėkmingiau plėtoti verslą. 2011 m. kovo 1 d.
Š.m. vasario 28 - kovo 5 dienomis visoje Europoje vykstanti „Interneto savaitė 2011" rengiama jau antrąjį kartą. Lietuvoje „Interneto savaitę 2011" rengia aljansas „Langas į ateitį" kartu su socialiniais partneriais - programinės įrangos gamintoja „Microsoft" ir asociacija „INFOBALT". Rengiant „Interneto savaitę 2011" siekiama atkreipti dėmesį į e.įgūdžių svarbą ir skatinama užsiregistruoti internete, taip susirungiant su kitų Europos šalių gyventojais pagal naudojimosi internetu aktyvumą.

Tarptautinėje parodoje asociacijos "INFOBALT" narių žvalgytuvės ir naujų rinkų paieškos. 2011 m. kovo 1 d.
Vasario 14–17 d., asociacijos "INFOBALT" nariai ir atstovai dalyvavo konferencijoje "GSMA Mobile World Congress 2011". Inovatyvių IT ir mobiliųjų operatorių iš viso pasaulio renginyje asociacijos nariai pristatė naujų produktų bei sprendimų. Planuojama, kad 2012 m. šiame renginyje asociacija "INFOBALT" atstovaus Lietuvą, pristatydama jungtinį šalies stendą.

Baltijos regiono lyderio marškinėliai – UAB "Blue Solutions". 2011 m. kovo 1 d.
Praėjusią savaitę paskelbti Microsoft Baltic finansinių metų pirmojo pusmečio Microsoft Dynamics partnerių veiklos rezultatai: UAB "Blue solutions" tapo geriausiu Microsoft Dynamics AX partneriu ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

IT profesionalai sukėlė anšlagą: "Microsoft" surengtoje konferencijoje "Powered by MVP" vietų nebeliko per valandą. 2011 m. vasario 21 d.
Vasario 18-ąją pirmą kartą Lietuvoje įvykusi informacinių technologijų konferencija "Powered by MVP" pritraukė daugiau nei 200 profesionalų. Iš pasaulyje esančių 4000 IT specialistų, turinčių "Microsoft Most Valuable Professional" (MVP) vardą, 3 gyvena Lietuvoje. Norėdami išgirsti pasaulinio lygio IT profesionalų pristatomų "Microsoft" naujovių, daugiau nei 200 informacinių sistemų administratorių ir programuotojų užsiregistravo per valandą.

IT idėjų konkursas. 2011 m. vasario 18 d.
UAB „Uniplicity“ bendradarbiaudama su KTU Informatikos studentų atstovybe skelbia pirmąjį kasmetinį IT idėjų konkursą “Hugger Mugger | 2011” skirtą informatikos studentams.

Lietuviai - per žingsnį nuo didžiausio technologijų konkurso finalo. 2011 m. vasario 18 d.
Rekordinis skaičius Lietuvos atstovų savo IT žiniomis aplenkė daugiau nei 5000 varžovų iš viso pasaulio ir dabar tėra per vieną žingsnį nuo didžiausio technologijų konkurso "Microsoft" "Imagine Cup" finalo Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šiemet net aštuoni IT specialistai iš Lietuvos parodė savo pranašumą "Imagine Cup" "IT iššūkio" rungtyje ir dabar stos ginti Lietuvos garbę paskutiniame etape prieš didįjį finalą.

Lietuvos IT įmonės stiprina savo pozicijas tarptautiniuose mokymuose. 2011 m. vasario 18 d.
Lietuvos IT įmonės dalyvaudamos tarptautiniuose mokymuose stiprina savo darbuotojų kompetencijas ir įgytų žinių pagrindu tobulina esamus ir kuria naujus produktus. Asociacijos "INFOBALT" vykdomame darbuotojų mokymų projekte dalyvaujančių UAB "Baltijos programinė įranga" ir UAB "Sekasoft" darbuotojai vyko į specialiuosius mokymus užsienyje ir įgijo žinių bei patirties, leidžiančios jų įmonėms stiprinti pozicijas IT srityje.

Elektroniniu būdu Lietuvos gyventojai bus surašomi pirmą kartą. 2011 m. vasario 17 d.
2011 metais vyks Lietuvos gyventojų ir būstų surašymas ir pirmą kartą jis bus atliekamas elektroniniu būdu. Prieš dešimtmetį vykęs paskutinis visuotinis surašymas dar buvo vykdomas tradiciniu tiesioginės gyventojų apklausos būdu. Tačiau, atsižvelgiant į sparčiai besikeičiantį žmonių gyvenimo būdą, sparčiai plintančias informacines technologijas bei augantį gyventojų kompiuterinį raštingumą, nuspręsta pasitelkti naujausias technologijas. Prie šio proceso prisidės ir informacinių bei ryšių technologijų įmonių grupei "Elsis" priklausanti bendrovė "Elsis IT", suteikusi reikalingas technines priemones gyventojų surašymui organizuoti bei vykdyti.

"INFOBALT" jaunuosius tyrėjus skatins stipendijomis. 2011 m. vasario 8 d.
Šiandien Lietuvos IRT įmonių asociacija "INFOBALT" Lietuvos mokslų akademijos organizuotoje pirmojoje Jaunųjų mokslininkų konferencijoje pristatė vardines "INFOBALT" stipendijas, kurios bus teikiamos kiekvienais metais geriausiais pripažintų mokslinių tiriamųjų darbų autoriams – jauniesiems mokslininkams. Vardinėmis stipendijomis siekiama paskatinti aktualius mokslinius tyrimus IRT srityje, intensyvų IRT taikymą atliekant tyrimus kitose dalykinėse srityse bei plėsti bendradarbiavimą tarp Lietuvos mokslo ir verslo bendruomenių.

"Skaitmeninė planeta 2010": artimiausiais metais IT paslaugos augs sparčiausiai. 2010 m. gruodžio 22 d.
Ataskaitoje "Skaitmeninė planeta 2010", kurią pateikė Pasaulio informacinių technologijų ir paslaugų asociacija WITSA, prognozuojama, kad iki 2013 metų pasaulinė informacinių ir ryšių technologijų (IRT) rinka plėsis, o sparčiausiai augs IT paslaugų sritis – vidutiniškai 7,9 proc. Išlaidos IRT, kurios Pasaulinės prekybos asociacijos WTO duomenimis 2009 m. buvo sumažėjusios tik 3% lyginant su bendru 12% pasaulinės prekybos smukimu, 2010 m. jau augo 7,4% ir atsigaunant ekonomikai pasieks prieškrizinį lygį per artimiausius dvejus metus, prognozuoja WITSA.

Lietuvos gyvenvietes sujungia sparčiojo interneto tinklas. 2010 m. gruodžio 17 d.
Šiandien susisiekimo ministras Eligijus Masiulis įteikė padėkas pirmosioms 75 seniūnijoms, baigusioms įgyvendinti antrąjį plačiajuosčio interneto plėtros etapą ir pasirengusioms naudotis sparčiuoju interneto ryšiu.

Mobiliojo interneto rinka: apie 30 proc. naujų vartotojų 2010 m. pasirinko 4G ryšį "WiMAX". 2010 m. gruodžio 17 d.
AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) praneša, kad 2010 metais apie 30 proc. naujų mobiliojo interneto vartotojų pasirinko "WiMAX" technologijos 4G internetą MEZON. Bendrovės eksploatuojamu "WiMAX" ryšio tinklu MEZON klientai šiemet siuntė 5 kartus daugiau duomenų nei pernai.

E-senukai.lt siūlo būdą išvengti elektroninių sukčių vilionių. 2010 m. gruodžio 17 d.
Pastaruoju metu žiniasklaidoje nuskambėjusi skandalinga istorija apie apgaulės būdu pirkėjų pinigus pasisavinusią elektroninę parduotuvę sukėlė nerimą visoje šalies e-prekybos rinkoje. Didžiausią Lietuvoje prekių asortimentą internete siūlanti bendrovė "Senukų prekybos centras" mano, kad tokie nesąžiningos prekybos atvejai daro didžiulę neigiamą įtaką neseniai mūsų šalyje prasidėjusios elektroninės prekybos vystymuisi, ir siūlo kurti e-parduotuvių registrą.

Lietuvos bendrovė modernizuos Armėnijos AE. 2010 m. gruodžio 17 d.
Lietuviško kapitalo bendrovė „Baltijos informacinės sistemos“ kitais metais modernizuos Armėnijos atominę elektrinę (AE). Sandorio vertė siekia 1 mln. eurų (3,45 mln. Lt).

Šiais metais IT įmonių eksportas augo 15 proc. 2010 m. gruodžio 16 d.
Įgyvendinant asociacijos "INFOBALT" IT sektoriaus eksporto skatinimo programą, šiais metais preliminariais duomenimis asociacijos narių eksporto apimtys padidėjo 15 proc. Pagrindinės eksporto rinkos 2010 m. lyginant su praėjusiais metais išliko stabilios – JAV, Danija, Kazachstanas, Vokietija, Švedija ir Suomija. Asociacijos eksporto komitetui apibendrinant metų rezultatus taip pat paminėta ir tendencija, kad vis dažniau Lietuvos IT įmonės eksportuoja ne tik galutinius produktus, bet ir bendrus kompleksinius sprendimus.

"Sintagma" modernizavo nacionalinę vizų informacinę sistemą. 2010 m. gruodžio 14 d.
2010 m. gruodžio 14 d. UAB "Sintagma" kartu su konsorciumo partnere bei Informatikos ir ryšių departamentu prie LR vidaus reikalų ministerijos įvykdė Nacionalinės vizų informacinės sistemos (N.VIS) plėtros projektą.

Pirmųjų "Omnitel" Programėlių dirbtuvių dalyviai pateikė net 22 darbus. 2010 m. gruodžio 13 d.
2010 m. gruodžio 13 d., Vilnius. Pirmą kartą Lietuvoje mobiliųjų telekomunikacijų bendrovės "Omnitel" surengtos Programėlių dirbtuvės buvo itin sėkmingos. Visą savaitgalį vykusiame renginyje dalyvavo 70 entuziastų, buvo pristatyta 50 idėjų. Atrinkus idėjas, 23 iš jų šeštadienį ir sekmadienį kūrėjų komandos mėgino paversti veikiančiomis programomis.

"INFOBALT" vykdomi projektų valdymo mokymai padeda įmonėms gerinti veiklos procesus. 2010 m. gruodžio 8 d.
Asociacijos "INFOBALT" vykdomo jos narių darbuotojų mokymų projekto pagrindinis tikslas yra tobulinti informacijos ir ryšių technologijų srityje dirbančių specialistų bei vadovų bendruosius ir specialiuosius gebėjimus. UAB "Wilibox" ir UAB "HNIT-Baltic" darbuotojai š.m. spalio mėnesį dalyvavo "INFOBALT" rengiamuose projektų valdymo mokymuose ir juos įvertino esant vertingais tobulinant darbo procesą.

 Pradžia  2  3  4  5  6  7 ... Pabaiga (72) 

 

 

 

Greitai

-
Kontaktai Asociacija INFOBALT, Akademijos g. 2 - 519/520, LT-08412 Vilnius.
Tel.: (8-5) 2 622 623, faksas: (8-5) 2 622 624. El. paštas: office (eta) infobalt.lt
^ Į viršų
Copyright © asociacija „Infobalt“, visos teisės saugomos