English  NariaiParodosSpaudos centras 
PradžiaApie musNaujienos Rinkos tyrimai 
 

4G "WiMAX" – lyderis tarp mobiliojo interneto tinklų

Preliminariais Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, š.m. antrą ketvirtį 3G tinklais teikiamų mobiliojo interneto paslaugų naudojimas (išsiųstų ir priimtų duomenų kiekis), palyginti su praėjusiu ketvirčiu, sumažėjo 16 proc. Tuo tarpu Telecentro 4G "WiMAX" ryšio tinklo naudojimas ir toliau auga, o balandžio – birželio mėnesiais 4G interneto MEZON vartotojai juo išsiuntė ir priėmė netgi daugiau duomenų (iš viso – 1,540 mlrd. MB), nei kiti mobiliojo interneto vartotojai visais 3G tinklais kartu sudėjus (iš viso – 1,474 mlrd. MB).

"Mūsų tinklo naudojimo intensyvumas auga nuolat, tačiau antro ketvirčio duomenys nustebino ir mus pačius – 4G "WiMAX" ryšiu perduodamų duomenų kiekis jau ne vieną ketvirtį viršija bet kuriuo 3G tinklu išsiunčiamų ir priimamų duomenų srautą, o dabar pralenkė ir visus 3G tinklus kartu sudėjus", – sako Telecentro "WiMAX" projekto vadovas Mindaugas Kuprys.

Anot jo, lyginant tinklų naudojimo mobiliajam internetui intensyvumą, Telecentras ir toliau turėtų išlikti lyderio pozicijose – tai lemia ir technologinės, ir socialinės sąlygos.

Telecentras pirmasis įdiegė ir išplėtojo Lietuvoje ketvirtosios kartos (4G) mobiliojo plačiajuosčio ryšio tinklą ir išnaudodamas naujas technologines galimybes vienintelis rinkoje neriboja siunčiamų duomenų kiekio.

"Savo klientams mes pateikiame vis daugiau 4G "WiMAX" technologijos privalumų, o jie vis aktyviau tais privalumais naudojasi. Žmonių poreikis būti mobiliais ir nevaržomai internetu siųsti bet kokios apimties informacijos srautus ateityje tik didės", – tvirtina Telecentro "WiMAX" projekto vadovas.

Ryšių reguliavimo tarnyba praneša, kad preliminariais š.m. antro ketvirčio duomenimis, 3G ryšio tinklais teikiamų duomenų perdavimo paslaugų naudojimas, palyginti su praėjusių metų antru ketvirčiu, išaugo 65 proc. Telecentro 4G "WiMAX" tinklu teikiamų mobiliojo 4G interneto MEZON paslaugų naudojimas per metus padidėjo beveik 250 proc. Bendrovė CISCO prognozuoja, kad 2015 m. bendras mobiliojo ryšio tinklais perduodamų duomenų srautas padidės 26 kartus.

Kaip teigia Mindaugas Kuprys, 4G "WiMAX" tinklo apkrovą didina ne tik asmeniškai mobiliuoju 4G internetu MEZON besinaudojantys klientai, bet ir atsivėrusios naujos galimybės mobilųjį internetą išnaudoti verslui bei visuomenės poreikiams.

"Jeigu anksčiau mūsų verslo klientai naudojosi tik visiems įprastais MEZON USB modemais arba stacionariaisiais MEZON maršruto parinktuvais, tai dabar daugelis pasirenka ir naujuosius kišeninius maršruto parinktuvus MEZON YZI, vadybininkų efektyviam darbui užtikrinti įsigyja tiek 4G, tiek ir 3G tinkluose veikiančius "MEZON plius" USB modemus", – pasakoja Mindaugas Kuprys.

Be to, 4G "WiMAX" tinklu perduodamų duomenų srautą augina ir TV transliuotojai, besinaudojantys mobiliuoju 4G internetu MEZON tiesioginiams TV reportažams perduoti. Tinklo naudojimo intensyvumą didina ir nestandartiniai sprendimai, pavyzdžiui, galimybė Vilniaus miesto 19 maršruto troleibusuose nemokamai prisijungti ir naudotis mobiliuoju 4G internetu MEZON.

Mindaugo Kuprio tvirtinimu, Telecentro eksploatuojamas 4G "WiMAX" mobiliojo ryšio tinklas galėtų būti dar plačiau išnaudojamas prieigai prie interneto viešose vietose plėsti, viešojo saugumo ir kitose srityse – techninės galimybės tam mūsų šalyje jau yra.

Kontaktinis asmuo:
Gintarė Rimkuvienė
Komunikacijos vadovė
AB Lietuvos radijo ir televizijos centras
Tel.: (5) 252 5300
g.rimkuviene (eta) lrtc.lt
www.telecentras.lt, www.mezon.lt

Atnaujinta: 2011.08.29

 

 

 

Greitai

-
Kontaktai Asociacija INFOBALT, Akademijos g. 2 - 519/520, LT-08412 Vilnius.
Tel.: (8-5) 2 622 623, faksas: (8-5) 2 622 624. El. paštas: office (eta) infobalt.lt
^ Į viršų
Copyright © asociacija „Infobalt“, visos teisės saugomos