English  NariaiParodosSpaudos centras 
PradžiaApie musNaujienos Rinkos tyrimai 
 

Plečiasi elektroninių paslaugų spektras

Valstybės įmonė Registrų centras 2011 m. rugpjūčio 2 dieną pristatė elektroninę paslaugą, leidžiančią internetu registruoti uždarąją akcinę bendrovę (UAB), turinčią neribotą steigėjų skaičių. Ši nauja elektroninė paslauga sukurta projekto „Juridinių asmenų registravimo elektroninė paslauga“, finansuojamo Europos Sąjungos struktūrinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšomis, įgyvendinimo metu.

Tikimasi, kad minėta paslauga bus tokia pat populiari, kaip ir šio projekto metu jau sukurta ir praėjusių metų pabaigoje pradėjusi veikti elektroninė paslauga, suteikianti galimybę internetu įsteigti paprasčiausios formos - vieną steigėją turinčią - uždarąją akcinę bendrovę. Valstybės įmonės Registrų centro duomenimis, iš 4469-ių šiemet įsteigtų uždarųjų akcinių bendrovių beveik 1000 buvo įsteigtos ir įregistruotos internetu. Tai reiškia, kad daugiau kaip penktadalis naujų įmonių šiais metais buvo įsteigtos pasinaudojant projekto „Juridinių asmenų registravimo elektroninė paslauga“ įgyvendinimo metu sukurta elektronine paslauga.

Uždarosios akcinės bendrovės steigimas ir registravimas internetu yra tik vienas iš projekto etapų. Artimiausiu metu, be verslo įmonių steigimo, į elektroninę erdvę bus perkeltos ir nevyriausybinių organizacijų steigimo bei registravimo procedūros.

Projekto „Juridinių asmenų registravimo elektroninė paslauga“ bendra vertė – 6,64 mln. Lt, iš jų 5,65 mln. Lt – Europos regioninės plėtros fondo lėšos. Projekto pabaiga – 2011 m. lapkričio 1 d.  Projektas finansuojamas iš Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“, kurį administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, priemonės „Elektroninės valdžios paslaugos“ lėšų.

Šaltinis: RC, IVPK (http://www.ivpk.lt/news/1727/21/Pleciasi-elektroniniu-paslaugu-spektras)

Atnaujinta: 2011.08.29

 

 

 

Greitai

-
Kontaktai Asociacija INFOBALT, Akademijos g. 2 - 519/520, LT-08412 Vilnius.
Tel.: (8-5) 2 622 623, faksas: (8-5) 2 622 624. El. paštas: office (eta) infobalt.lt
^ Į viršų
Copyright © asociacija „Infobalt“, visos teisės saugomos