English  NariaiParodosSpaudos centras 
PradžiaApie musNaujienos Rinkos tyrimai 
 

Elektroniniu būdu Lietuvos gyventojai bus surašomi pirmą kartą

2011 metais vyks Lietuvos gyventojų ir būstų surašymas ir pirmą kartą jis bus atliekamas elektroniniu būdu. Prieš dešimtmetį vykęs paskutinis visuotinis surašymas dar buvo vykdomas tradiciniu tiesioginės gyventojų apklausos būdu. Tačiau, atsižvelgiant į sparčiai besikeičiantį žmonių gyvenimo būdą, sparčiai plintančias informacines technologijas bei augantį gyventojų kompiuterinį raštingumą, nuspręsta pasitelkti naujausias technologijas. Prie šio proceso prisidės ir informacinių bei ryšių technologijų įmonių grupei "Elsis" priklausanti bendrovė "Elsis IT", suteikusi reikalingas technines priemones gyventojų surašymui organizuoti bei vykdyti.

Elektroniniu būdu surašyti save, šeimos narius ir savo būstą Lietuvos gyventojams bus pasiūlyta pirmą kartą. Tai alternatyva tradiciniam surašymui tiesioginės apklausos būdu, kai šį darbą atlieka surašinėtojai, lankydamiesi žmonių būstuose ir pildydami anketas. Kadangi beveik 60 % lietuvių naudojasi internetu, tikimasi ypač efektyvaus rezultato. Manoma, jog dauguma gyvetojų pasinaudos šia galimybe, nes tai šiuolaikiška, saugu, patogu ir taupo laiką, nes vienu metu galima surašyti visus būsto gyventojus. Elektroninis surašymas turėtų ypač sudominti aktyviausią visuomenės grupę – jaunus ir pažangius žmones.

Kiekvienas gyventojas pats galės užpildyti elektroninį surašymo lapą ir pateikti duomenis internetu. Gyventojai, kurie nesusirašė elektroniniu būdu, bus lankomi namuose. Pasitelkiant naujausias technologijas ir jas derinant su tradiciniais metodais, tikimasi apimti visas socialines ir demografines grupes.

Bendrovės "Elsis IT" pateikta techninė įranga – nešiojamieji kompiuteriai su mobilaus interneto prieiga – skirta surašymo eigos kontrolei ir koordinavimui vykdyti, operatyviam surašymo žemėlapių, parodančių surašytų ir nesurašytų žmonių pasiskirstymą vietovėje, formavimui, gautų duomenų perdavimui iš surašinėjimo vietų į centrinį serverį, kitoms svarbioms funkcijoms atlikti. Šis pažangus sprendimas, kurį pasirinko Statistikos departamentas, ne tik patogus apklausos dalyviams bei vykdytojams, bet ir labai efektyvus būdas surinkti tikslius statistinius duomenis.

Apie įmonių grupę "Elsis"

"Elsis" — tai informacinių ir ryšių technologijų (IRT) įmonių grupė, jau dvidešimt metų kurianti individualius programinius ir telekomunikacinius sprendimus ir informacines sistemas, siūlanti tarnybines stotis ir duomenų saugyklas, diegianti integruotus duomenų tinklus, skambučių ir kontaktų centrus, automatizuoto duomenų surinkimo (SCADA), intelektines būsto valdymo ir kitas inžinerines sistemas bei vykdanti karinės infrastruktūros vystymo projektus. "Elsis" savo veiklą pradėjo 1991 metais. Šiuo metu ji žinoma kaip viena iš didžiausių IRT bendrovių ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Įmonių grupei priklausančios bendrovės savo veiklą plėtoja ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse, Rusijoje bei kitose NVS šalyse.

Kontaktinis (-iai) asmuo (-enys):
Giedrė Gudaitė
Projektų vadovė
UAB „Visetas“
Gedimino g. 47-319, LT-44242 Kaunas
+370 675 42765
giedre (eta) visetas.lt
www.visetas.lt

Atnaujinta: 2011.02.17

 

 

 

Greitai

-
Kontaktai Asociacija INFOBALT, Akademijos g. 2 - 519/520, LT-08412 Vilnius.
Tel.: (8-5) 2 622 623, faksas: (8-5) 2 622 624. El. paštas: office (eta) infobalt.lt
^ Į viršų
Copyright © asociacija „Infobalt“, visos teisės saugomos