English  NariaiParodosSpaudos centras 
PradžiaApie musNaujienos Rinkos tyrimai 
 

Šiais metais IT įmonių eksportas augo 15 proc.

Įgyvendinant asociacijos "INFOBALT" IT sektoriaus eksporto skatinimo programą, šiais metais preliminariais duomenimis asociacijos narių eksporto apimtys padidėjo 15 proc. Pagrindinės eksporto rinkos 2010 m. lyginant su praėjusiais metais išliko stabilios – JAV, Danija, Kazachstanas, Vokietija, Švedija ir Suomija. Asociacijos eksporto komitetui apibendrinant metų rezultatus taip pat paminėta ir tendencija, kad vis dažniau Lietuvos IT įmonės eksportuoja ne tik galutinius produktus, bet ir bendrus kompleksinius sprendimus.

Kaip rodo asociacijos "INFOBALT" atliktas narių tyrimas, IT paslaugų eksportuotojai ateinančiais metais tikisi stabilaus augimo Europos rinkoje, o per ateinančius dvejus metus – žymiai spartesnio bendro eksporto augimo.

Ateinančiais metais asociacija "INFOBALT", bendradarbiaudama su valstybinėmis institucijomis, planuoja išplėsti eksporto krypčių paieškas. Be įprastinių rinkų planuojamos verslo misijos į Ispaniją, Baltarusiją ir Rusiją. Taip pat bus tęsiamas komandinis darbas besivystančiose ir didelį potencialą turinčiose rinkose – Turkmėnistane ir Azerbaidžane bei aktyviai užmezgami ryšiai su tokiomis potencialiomis rinkomis kaip Malaizija, Meksika, Kanada ir Uzbekija, kuriose Lietuvos įmonės jau yra sudariusios sėkmingų sandorių.

"Šiais metais aktyviai įgyvendinome eksporto skatinimo programą, kurios rezultatais galime didžiuotis. Organizuotos verslo misijos į JAV, Kanadą, Azerbaidžaną, Turkmėnistaną, Baltarusiją, dalyvavimas tarptautinėse parodose bei kiti veiksmai užtikrino ne tik greitus rezultatus, bet ir padėjo tinkamai prisistatyti, užmegzti kontaktų, kurie gali lemti Lietuvos įmonių įsitvirtinimą užsienio rinkose. Be to, tai leido įsitikinti, kad pasaulyje Lietuvos IRT sektoriaus įmonės vertinamos kaip patikimos ir strateginės partnerės, o jų kuriami produktai – kaip atitinkantys aukščiausius reikalavimus", - sako Laimonas Kamienas, asociacijos "INFOBALT" Eksporto ir investicijų vadovas.

Pasak Laimono Kamieno, ateinančiais metais asociacijos "INFOBALT" Eksporto komiteto užduotis išlieka ta pati – koordinuota ir rezultatyvi veikla, didinanti narių eksportingumą. Įgyvendinant šią užduotį numatyta ir Lietuvos IRT sektoriaus kaip prekės ženklo kūrimas bei žinomumo didinimas, ir dalyvavimas ES Rytų partnerystės programoje, ir, svarbiausia, komandinis įmonių susitelkimas užsienio rinkose, naudojantis visomis prieinamomis paramos priemonėmis.

Asociacijos "INFOBALT" Eksporto komitetas buvo įkurtas 2009 m. liepos mėnesį, siekiant palengvinti skverbimąsi į užsienio rinkas. Komitetas paruošė IRT sektoriaus eksporto skatinimo programą, kurią patvirtino LR Ūkio ministerija ir LR Užsienio reikalų ministerija.

Muitinės deklaracijų ir Intrastato ataskaitų duomenimis, IT prekių eksportas 2009 metais siekė 1243 mln. litų, o IT paslaugų eksportas, VšĮ "Eksportuojančioji Lietuva" duomenimis, 2009 metais sudarė 100 mln. litų.

Apie asociaciją "INFOBALT":

Asociacija "INFOBALT" atstovauja nacionaliniam IRT sektoriui, vienijančiam 120 Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų įmonių bei mokslo ir studijų institucijų. Pagrindinis asociacijos "INFOBALT" tikslas – sukurti geriausias prielaidas IRT pramonės augimui, kuris būtų naudingas Lietuvos žmonėms, viešajam sektoriui bei verslui. "INFOBALT" tiesiogiai bendradarbiauja su Europos, JAV ir kitų valstybių nacionalinių IRT sektorių organizacijomis.

Kontaktinis (-iai) asmuo (-enys):
Laimonas Kamienas
Asociacijos „INFOBALT“ eksporto ir investicijų vadovas
Tel.: +370 655 61244
El. paštas: l.kamienas (eta) infobalt.lt

Edmundas Žvirblis
Asociacijos „INFOBALT“ vykdantysis direktorius
Tel.: +370 686 55422
El. paštas: zvirblis (eta) infobalt.lt

Atnaujinta: 2010.12.17

 

 

 

Greitai

-
Kontaktai Asociacija INFOBALT, Akademijos g. 2 - 519/520, LT-08412 Vilnius.
Tel.: (8-5) 2 622 623, faksas: (8-5) 2 622 624. El. paštas: office (eta) infobalt.lt
^ Į viršų
Copyright © asociacija „Infobalt“, visos teisės saugomos