English  NariaiParodosSpaudos centras 
PradžiaApie musNaujienos Rinkos tyrimai 
 

E-paslaugų vystymas klasterių pagalba

Š.m. lapkričio mėn. pabaigoje vykusioje konferencijoje "Klasteriai ir Lietuvos pramonės konkurencingumas" dalyvavo UAB "E-verslo klasteris" atstovai. Informacija, gauta šiame renginyje, dar kartą leido įsitinkinti, kad E-paslaugų klasterio įkūrimas šių metų rugpjūtį buvo teisingas sprendimas.

Lietuvos E-paslaugų rinka vertinama apie 1,5 mlrd. Lt. Remiantis tarptautinių tyrimo kompanijų duomenimis, per artimiausius 5 metus E-paslaugų poreikis pasaulyje išaugs nuo 2,5 karto iki 7 kartų.

E-paslaugų klasterio tikslas yra sukurti atvirų standartų E-paslaugų teikimo sistemą, kuri leistų į vieną kortelę integruoti mokėjimo, nuolaidų, dovanų, e-parašo korteles, darbuotojo pažymėjimą, nusipirkti ir kortelėje išsisaugoti transporto ir renginių bilietus, greitai apmokėti smulkius pirkinius (valgykla, kopijavimas, pardavimo automatai, parkavimas), atsiskaityti internete už muziką, žaidimus, skelbimus, balsavimus. Ateityje numatoma kortelių funkcionalumą perkelti į mobiliuosius telefonus. Pasaulinėje rinkoje ši tendencija yra nauja, labiau paplitusi Japonijoje.

Skatinant jaunimo susidomėjimą E-paslaugomis, 2011 m. pradžioje planuojama įgyvendinti E-paslaugų projektą, skirtą studentams. Išmaniosios kortelės turėtojas galės naudotis E-pinigine atsiskaitymui už kopijavimo, maitinimo paslaugas. Įtakos šios veiklos vystymui turėjo sėkmingai atlikti pilotiniai projektai dvejose Kauno mokyklose, kada mokiniams išmaniųjų kortelių pagrindu buvo sukurti mokinio pažymėjimai, leidžiantys naudotis valgyklos, kopijavimo, transporto ir kt. paslaugomis.

E-paslaugų klasterio nariai šiuo metu yra UAB "E-verslo klasteris" (koordinatorius), UAB "Ambernetas", UAB "Aservis", UAB "Baltpay", UAB "BMG Consulting", UAB "Midpoint systems", UAB "Pardavimo automatai", UAB "Selteka", UAB "Skaitos kompiuterių servisas". Siekdamos didinti verslo produktyvumą, E-paslaugų klasterio įmonės siekia būti tarp pirmųjų gamintojų ir paslaugų tiekėjų, Lietuvos bei užsienio rinkoms pateiksiančių didesnės pridėtinės vertės skaitmeninių paslaugų sistemas.

Tam numatoma per 2,5 metus investuoti 16,5 mln. Lt ir įrengti specializuotas tyrimų laboratorijas ir mokymo centrą, įsigyti modernias aukšto saugumo elektroninių vartotojų kortelių sistemas su elektroninės piniginės ir E-parašo funkcijomis, licenzijas E-paslaugų apmokėjimo platformoms, E-paslaugų įrangos bandymo ir sertifikavimo įrangą. Tai leis sukurti vieningas vartotojų identifikavimo priemones (kortelės, pakabukai, USB raktai, mobilūs telefonai), paslaugų teikėjų įrangą (kompiuteriniai terminalai, skaitmeninės TV priedėliai, NFC telefonai, savitarnos terminalai), bendrinė infrastruktūra (vartotojų registras, nuolaidų, mikroapmokėjimo sistemos). E-paslaugų klasteris pirmasis iš kauniečių pateikė paraišką LVPA veiklos kofinansavimui pagal Inoklaster Lt ir Inoklaster Lt+ programas.

Vienas pirmųjų E-paslaugų klasterio įgyvendinamų projektų yra Kauno miesto Turisto kortelė, skirta naudotis visuomeniniu transportu, muziejų lankymui, nuolaidų suteikimui restoranuose, viešbučiuose, pramogų vietose. Šis projektas naujas tuo, kad jame pradėta naudoti elektroninė sistema vartotojų identifikavimui ir atsiskaitymui už įvairių tiekėjų paslaugas (miesto transporto paslaugos, muziejai, ir kt.). Projekte dalyvauja daugiau nei 40 privataus ir viešojo sektoriaus organizacijų.

Sekančiais metais kortelių sistema bus plečiama, siekiant vartotojams (ypač užsieniečiams) suteikti dar daugiau galimybių - kortelę panaudoti kaip bilietą į renginius ir E-piniginę greitam atsiskaitymui juose už maitinimą, tarpmiestinį transportą ir kitas paslaugas.

Kontaktinis asmuo:
Dr. Albinas Bačiliūnas,
Direktorius, UAB „E-verslo klasteris“
Tel. nr. +370 611 46364
kaunas (eta) citycard.lt

 

Atnaujinta: 2010.12.08

 

 

 

Greitai

-
Kontaktai Asociacija INFOBALT, Akademijos g. 2 - 519/520, LT-08412 Vilnius.
Tel.: (8-5) 2 622 623, faksas: (8-5) 2 622 624. El. paštas: office (eta) infobalt.lt
^ Į viršų
Copyright © asociacija „Infobalt“, visos teisės saugomos