English  NariaiParodosSpaudos centras 
PradžiaApie musNaujienos Rinkos tyrimai 
 

Europoje bus sukurta 365 tūkst. darbo vietų IT specialistams

Europos Sąjungos (ES) asociacijos „Digital Europe“ generalinė direktorė Bridget Cosgrave teigia, jog per ateinančius 5 metus Europoje bus sukurta per 365 tūkst. naujų darbo vietų informacinių technologijų (IT) specialistams. Lietuvai šioje srityje prognozuojama šviesi ateitis.

„Mes manome, jog informacinių ir ryšių technologijų (IRT) sektorius padės Europos šalims pasiekti politiškai svarbių nacionalinių tikslų ir padidins valstybių konkurencingumą tam, kad jose padaugėtų darbo vietų ir jų ekonomika augtų. Taip pat svarbu skatinti investicijas į mokslinius tyrimus. Ateityje internete gims nauji verslo modeliai, kurie kompanijoms garantuos augimą. Todėl itin svarbu investuoti į tyrimus ir remti tokias iniciatyvas“, – kalbėjo B.Cosgrave trečiadienį Interneto valdymo forume vykusioje spaudos konferencijoje.

Anot jos, įgyvendinant vadinamąją Europos Skaitmeninę darbotvarkę iki 2015 metų bus sukurta per 365 tūkst. darbo vietų IT specialistams. B.Cosgrave teigimu, tai – ne tik programuotojai, bet ir kitų sričių (energetikos, projektavimo, socialinių mokslų, sveikatos apsaugos ir t.t.) specialistai, turintys gerus IT įgūdžius. Informacinių technologijų, elektronikos, komunikacijos ir kitų sričių korporacijas bei asociacijas ES vienijančios „Digital Europe“ asociacijos vadovė teigė, jog Lietuvos IT sektoriaus perspektyvos šioje srityje yra itin didelės, ne tik šalies viduje, bet ir už jos ribų. Ji ragino Lietuvą pasinaudoti šios rinkos augimu.

„Jauniems žmonėms itin svarbu suprasti, jog galimybės įsidarbinti IRT sektoriuje yra įspūdingos, o investicijos į IT mokslus turi būti skatinamos“, – teigė ji.

B.Cosgrave teigimu, Lietuva užsienio IRT kompanijose turi užsitarnavusi gerą vardą. „Užsieniečiai lietuvius mato kaip darbščius ir labai patikimus žmones, kurie gali suteikti aukšto lygio paslaugas. Tai ir yra tie kriterijai, kurių ieško IT sektoriaus įmonės. Lietuva turi geras perspektyvas šiame sektoriuje“, – pabrėžė ji.

„Digital Europe“ vadovė pateikė pavyzdį, jog ES sveikatos apsaugos sektoriuje el. sveikatos programai skiriama per 20 mlrd. eurų, ir tai tėra 2 proc. nuo visų išlaidų sveikatos sektoriuje.

Valdžiai nerūpi?

Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų sektorių atstovaujančios asociacijos „Infobalt“ prezidentas Evaldas Kulbokas apgailestavo, jog Lietuvos valdžios institucijos skiria per mažai dėmesio privataus IT sektoriaus iniciatyvoms.

„Lietuvos įmonės turi inovatyvių idėjų, jos galėtų būti panaudotos eksportui. Tačiau kadangi nėra pakankamai lėšų mokslinių tyrimų vystymui, nėra bendradarbiavimo modelio tarp universitetų, tokio tikrai glaudaus, kuris leistų pakankamai lėšų investuoti į mokslinius tyrimus, tos idėjos nepasiekia galutinio produkto stadijos“, – teigė E.Kulbokas. 

Jis pastebėjo, jog šiuo metu Lietuvoje jaučiamas kvalifikuotų IT specialistų trūkumas, o tai gali sutrukdyti Lietuvai pasiekti Skaitmeninėje darbotvarkėje numatytų tikslų.

„Lietuvoje įmonės, lyginant su europiniais standartais, yra absoliučiai mažytės. Kadangi trūksta lėšų, mūsų maža rinka nesukuria tiek pelno, kurį būtų galima reinvestuoti tam, kad įeiti į kitas rinkas“, – sakė „Infobalt“ prezidentas.

http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/it/europoje-bus-sukurta-365-tukst-darbo-vietu-it-specialistams-51-115850

Atnaujinta: 2010.09.19

 

 

 

Greitai

-
Kontaktai Asociacija INFOBALT, Akademijos g. 2 - 519/520, LT-08412 Vilnius.
Tel.: (8-5) 2 622 623, faksas: (8-5) 2 622 624. El. paštas: office (eta) infobalt.lt
^ Į viršų
Copyright © asociacija „Infobalt“, visos teisės saugomos