English  NariaiParodosSpaudos centras 
PradžiaApie musNaujienos Rinkos tyrimai 
 

Lietuviškų papildukų konkurso nugalėtojai keliaus į Las Vegą

Šią savaitę "Microsoft" paskelbė tris mėnesius Lietuvoje vykusio interneto naršyklės "Internet Explorer 8" papildukų konkurso nugalėtojus. Pirmąją vietą laimėjo papildukas, kuris leidžia lankomame tinklalapyje pažymėti adresą, pamatyti jį mini žemėlapyje arba iškart atverti "Maps.lt" žemėlapyje. Iš viso konkursui buvo pateikta daugiau nei 50 originalių lietuviškų papildukų. Nugalėtojais buvo pripažinti tik labiausiai vartotojams patogūs papildukai, leidžiantys neišeinant iš naršyklės lango pamatyti santrauką apie naršyklės lange pažymėtą tekstą ir pasirinkti tolesnius veiksmus.

Kaip pasakojo bendrovės "Microsoft Lietuva" produktų rinkodaros ir verslo planavimo grupės vadovas Aleksandras Golod, "Internet Explorer 8" papildukai padeda paprasčiau atlikti kasdienes naršymo užduotis internete. Įdiegus reikiamą papilduką, norint atlikti paprastą užduotį, nebereikia naršyti kitoje svetainėje. Bet kuriame tinklalapyje pažymėjus tekstą ir paspaudus mėlyną papildukų žymą, galima pasirinkti norimą veiksmą: išversti žodį, rasti kelionės maršrutą, siųsti el. laišką ir t.t., todėl vartotojams nereikia kopijuoti teksto arba atidarinėti kitų tinklalapių langus.

Pasaulyje populiariausi "Internet Explorer 8" papildukai leidžia sparčiai pasiekti paieškos sistemą "Bing", laisvąją enciklopediją "Wikipedia" ar naršyti "Amazon.com" prekybos portale. Bendrovės "Microsoft" organizuotas konkursas Lietuvoje vartotojams pateikė gerą šūsnį originalių, lietuviškiems tinklalapiams pritaikytų papildukų.

Nugalėtojai keliaus į interneto ateities konferenciją

Pirmąją vietą ir kelionę į Las Vege vyksiančią "MIX11" konferenciją, kurioje pristatomos ateities žiniatinklio naujovės, bei papilduko reklamą internete už 10 tūkst. litų sumą laimėjo "Maps.lt" papildukas.

"Idėja sukurti "Maps.lt" papilduką kilo pamačius ir išbandžius panašius užsienietiškus. Nusprendžiau padaryti lietuviškąjį variantą, kuris, pažymėjus adresą internete ir papildukų meniu pasirinkus "Rodyti Maps.lt žemėlapyje", iš karto atskirame lange atidaro "Maps.lt" svetainę ir suranda ieškomą adresą. Patį papilduką sukurti nebuvo sudėtinga – daugiausiai laiko užėmė mūsų pačių "Maps.lt" portalo sistemos paruošimas," - pasakojo pirmos vietos laimėtojas "Maps.lt" svetainės administratorius Arvydas Dotas.

Antrąją vietą užėmė ir mobilųjį telefoną su "Windows Mobile" operacine sistema laimėjo papildukas "Tekstų vertimas", kuris, pažymėjus tekstą tame pačiame naršyklės lange pasiūlo kelias vertimo tarnybas. "Nusprendžiau sukurti kalbos vertimų papilduką, nes lietuviško analogo konkurso pradžioje nebuvo. Apskritai, lietuviškų papildukų kol kas sukurta mažai, todėl lieka daug neišnaudotų galimybių", – teigia antrosios vietos laimėtojas Žilvinas Ledas. Jo manymu, būtent papildukai naršyklę "Internet Explorer 8" išskiria iš kitų naršyklių.

Trečiąją vietą užėmė ir žaidimų konsolę "Xbox 360 Elite" laimėjo "Filmų informacija" papilduko kūrėjai. Šis papildukas pateikia filmų aprašymus anglų ir lietuvių kalbomis iš užsienietiškojo "IMDB.com" ir lietuviškojo "Obuolys.lt" tinklalapių. Nusprendęs save išbandyti naujoje srityje, "Internet Explorer 8" konkursui šį papilduką sukūrė trečiojo kurso studentas Marius Balčytis, programavimu besidomintis nuo 3 klasės.

"Nesudėtingus papildukus gali sukurti ir programavimo žinių neturintys žmonės. Sukurti paprastą papilduką – pritaikyti jau esamą interneto paslaugą ar padaryti nuoroda į vieną tinklalapį – galima pasinaudojus informacija ir msdn.microsoft.com tinklalapyje pateiktomis instrukcijomis. Norint sukurti visiškai naują papilduką, kuris informaciją rinktų iš kelių tinklalapių, yra sudėtingiau ir tai reikalauja programavimo žinių," - pasakojo M.Balčytis.

Įsteigti keturi papildomi prizai naudingų papildukų kūrėjams

"Didžioji dauguma konkursui pateiktų papildukų buvo labai aukštos kokybės ir aktualūs interneto naršytojams. Laimėtojus išrinkti buvo labai sunku, todėl prizus skyrėme ne tik pirmosioms trims vietoms, bet dar keturiems papildukų autoriams. Po šio konkurso "Internet Explorer 8" tapo daugiausiai lietuviškų papildukų turinti naršyklė", - pasakojo Aleksandras Golod.

Keturis papildomus prizus - "Microsoft" paslaugos programuotojams "MSDN" prenumeratas - laimėjo papildukus "Vikipedia", "Gaspadine.lt", "Garsiai.lt" ir "Matų konvertavimas" sukūrę konkurso dalyviai. Visi konkurse dalyvavę programuotojai gaus "Internet Explorer 9" marškinėlius.

Konkursui pateiktus papildukus galima parsisiųsti ir išbandyti tinklalapio narsykirlaimek.lt papildukų galerijoje.

Apie "Microsoft": 1975 metais įkurta korporacija "Microsoft" (Nasdaq "MSFT") yra pasaulinė programinės įrangos, IT paslaugų ir sprendimų, padedančių efektyviau išnaudoti asmenines bei verslo galimybes, lyderė. 2003 metais Lietuvoje įsteigtas vietinis korporacijos padalinys – UAB "Microsoft Lietuva", kuris organizuoja programinės įrangos platinimą ir įgyvendina infrastruktūrinius IT projektus valstybiniame sektoriuje bei visų dydžių verslo įmonėse. "Microsoft Lietuva" taip pat aktyviai vykdo socialiai atsakingas programas, bendradarbiaudama su Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija, aljansu "Langas į ateitį" bei neįgaliųjų asociacijomis ir draugijomis.

Kontaktinis asmuo:
Žana Jakevičienė,
UAB „Microsoft Lietuva“ Komunikacijos ir socialinių projektų koordinatorė
Tel.: (8~5) 2500053,
Mob.: (8~686) 95238,
el.paštas: v-zajake (eta) microsoft.com


 

Atnaujinta: 2010.07.08

 

 

 

Greitai

-
Kontaktai Asociacija INFOBALT, Akademijos g. 2 - 519/520, LT-08412 Vilnius.
Tel.: (8-5) 2 622 623, faksas: (8-5) 2 622 624. El. paštas: office (eta) infobalt.lt
^ Į viršų
Copyright © asociacija „Infobalt“, visos teisės saugomos