English  NariaiParodosSpaudos centras 
PradžiaApie musNaujienos Rinkos tyrimai 
 

Neteisėtos programinės įrangos naudojimas Lietuvoje 2007 m. sumažėjo nežymiai

Lietuvoje, lyginant su 2006 m., neteisėtos programinės įrangos naudojimas asmeniniuose kompiuteriuose sumažėjo vos vienu procentiniu punktu iki 56 procentų. Nors piratavimo lygis mažėja, tačiau nuostoliai dėl piratinės produkcijos Lietuvoje auga – per metus jie padidėjo nuo 69 mln. iki 83 mln. litų.

Kasmetinio tyrimo apie piratinės įrangos naudojimą asmeniniuose kompiuteriuose virš 100 pasaulio valstybių rezultatus paskelbė tarptautinė asociacija "Business Software Alliance". Penktą kartą vykdytą tyrimą atliko pasaulinė IT rinkos analizės ir tyrimų kompanija IDC.

"Akivaizdu, kad mūsų progresas yra per lėtas ir ateityje laukia ilga bei atkakli kova su neteisėtos programinės įrangos naudotojais ir platintojais. Juk didžiausią naudą, sumažinus neteisėtų programų naudojimą, pajustų pati valstybė ir visuomenė, nes vietoj patirtų nuostolių galėtume džiaugtis programinės įrangos gamintojų ir tiekėjų pelnu, kurio dalis mokesčių pavidalu tenka ir valstybei", – sakė Advokatų profesinės bendrijos "Pranckevičius ir partneriai" advokatė Edita Ivanauskienė. Pasak jos, per pastaruosius 3 metus Lietuvoje neteisėtos programinės įrangos naudojimo mastas sumažėjo beveik nepastebimai – nuo 58 proc. 2004 m. iki 56 proc. 2007 metais.

Tyrimo duomenimis, pernai neteisėtų programų naudojimas sumažėjo net 67-iose pasaulio valstybėse ir tik 8-oiose jų – jis išaugo. Nepaisant to, palyginus su 2006 m. tyrimo rezultatais, bendras pasaulyje piratinės programinės įrangos naudojimas išaugo 3 procentiniais punktais iki 38 proc.

"Tyrimas atskleidė, kad tiek valdžios, tiek privačių bendrovių taikomos antipiratinės priemonės duoda vaisių daugumoje valstybių. Vis dėlto spartus asmeninių kompiuterių skaičiaus augimas valstybėse, kuriose piratinės įrangos naudojimas yra ypač didelis, lėmė, kad bendras pasaulio neteisėtų programų naudojimas per metus išaugo", – sakė Johnas Gantzas, IDC tyrimų vadovas. Jo teigimu, ši tendencija išliks tol, kol kylančios ekonomikos šalių bendros verslo ir vyriausybių pastangos sugebės pažaboti kol kas nekontroliuojamą neteisėtų programų naudojimą ir platinimą.

ES mastu didžiausi piratinės įrangos platinimo ir naudojimo mastai užfiksuoti Bulgarijoje ir Rumunijoje (po 68 proc.) bei Graikijoje (58 proc.).

Liuksemburge neteisėta programine įranga naudojasi vos penktadalis, o Belgijoje, Danijoje, Suomijoje, Švedijoje ir Austrijoje – ketvirtadalis vartotojų.

Nepriklausomame BSA ir IDC tyrime dalyvavo 108 valstybės. Šioje studijoje analizuota visa programinė įranga, naudojama asmeniniuose kompiuteriuose, įskaitant nešiojamus ir delninius kompiuterius, tačiau į analizę nebuvo įtraukta serverių ir centrinių kompiuterių programinė įranga. IDC naudojo programinės ir techninės įrangos pardavimų statistiką, taip pat į daugiau nei 60 valstybių buvo nusiuntusi savo IDC analitikus, kurie patvirtino piratinės įrangos naudojimo mastus.

Daugiau informacijos ir visa studija – tinklalapyje www.bsa.org/globalstudy.


Apie BSA

"Business Software Alliance" (BSA) vykdo veiksmus prieš piratinę veiklą, skatina švietimą ir legalios veiklos iniciatyvas daugiau nei 80 pasaulio šalių. Kiekvienais metais BSA ir jos narės investuoja milijonus JAV dolerių į verslo kompanijų informavimą apie programinės įrangos resursų valdymo naudą ir nelegalios programinės įrangos naudojimo riziką. Daugiau informacijos apie BSA galima rasti interneto svetainėje www.bsa.org.

Apie IDC

Visame pasaulyje IDC teikia informacija, konsultuoja ir organizuoja renginius, susijusius su informacinėmis technologijomis, telekomunikacijomis bei vartotojų technologijų rinkomis. IDC padeda informacinių technologijų profesionalams, verslo vadybininkams ir investuotojams apsispręsti dėl verslo strategijos ir modernių technologijų. Daugiau nei tūkstantis IDC analitikų teikia pasaulinio, regioninio ar vietinio lygio įvertinimus apie technologijų ir verslo galimybes bei perspektyvas maždaug 110 pasaulio valstybių. Jau ilgiau nei 44 metus gyvuojanti kompanija savo klientams yra padėjusi sukurti tokias strategijas, kurias įgyvendinus pasiekiami pagrindiniai verslo tikslai. IDC yra IDG, pasaulinio lygio technologijų ir žiniasklaidos tyrimų bei renginių organizavimo bendrovės, padalinys. Daugiau informacijos apie IDC – www.idc.com.

Kontaktinis (-iai) asmuo (-enys):
Renata Jakimavičienė,
„VRP | Hill & Knowlton“ projektų vadovė,
tel.: 8 5 249 99 52;
renata (eta) vrp.lt

 

Atnaujinta: 2008.05.14

 

 

 

Greitai

-
Kontaktai Asociacija INFOBALT, Akademijos g. 2 - 519/520, LT-08412 Vilnius.
Tel.: (8-5) 2 622 623, faksas: (8-5) 2 622 624. El. paštas: office (eta) infobalt.lt
^ Į viršų
Copyright © asociacija „Infobalt“, visos teisės saugomos