English  NariaiParodosSpaudos centras 
PradžiaApie musNaujienos Rinkos tyrimai 
 

Šiaurės šalys ženkliai lenkia Lietuvą technologijų inovacijų srityje

Nė vienas pasaulio regionas nėra toks pažangus technologijų inovacijų srityje kaip Šiaurės šalys. Pagal technologijų svarbą šalies plėtrai ir augimui Islandija, Danija, Norvegija, Suomija ir Švedija patenka į pažangiausių pasaulio šalių dešimtuką.

Pasaulio Ekonomikos Forumo (World Economy Forum) ataskaitoje apie pasaulines informacinių technologijų tendencijas pristatomos 122 pasaulio valstybės.

Danija tarp visų šalių užima lyderės poziciją ir iš pirmosios vietos išstūmė JAV, kuri pirmavo iki šiol. Iš viso geriausiųjų dešimtuke yra net aštuonios Europos valstybės.

Lietuva šioje ataskaitoje užima 39-ąją vietą. Palyginus su kitomis Baltijos valstybėmis, ji šiek tiek lenkia Latviją (42), tačiau gerokai atsilieka nuo Estijos, kuri užima 20-ąją vietą. Kitos Lietuvos kaimynės Lenkija ir Rusijos Federacija negali pasigirti dideliu dėmesiu informacinių technologijų plėtrai ir užima atitinkamai 58 ir 70 vietas.

Ataskaitoje šalys vertinamos pagal indeksą, kurį sudaro technologijų integravimo į verslą lygis, egzistuojanti infrastruktūra, įstatymų palankumas inovacijoms bei progresas ir pirmavimas įdiegiant IT naujoves.

Pasak Pasaulio Ekonomikos Forumo ekspertų, Danijos įsiveržimą į lyderius įtakojo efektyvios vyriausybės pastangos diegti naujoves IT srityje, ankstyvas telekomunikacijų sektoriaus liberalizavimas, aukščiausios klasės reguliavimo aplinka ir didelis e-paslaugų skaičius viešojo administravimo sektoriuje.

Ši jau šeštus metus iš eilės sudaroma Pasaulinė informacinių technologijų ataskaita (The Global Information Technology Report) laikoma patikimiausiu įrankiu, vertinant informacijos ir komunikacijos technologijų įtaką šalių augimui ir jų konkurencingumui.

Pažangiausių IT valstybių dešimtukas 2006 m. (2005 m.):

1. (3) Danija

2. (8) Švedija

3. (2) Singapūras

4. (5) Suomija

5. (9) Šveicarija

6. (12) Olandija

7. (1) JAV

8. (4) Islandija

9. (10) Didžioji Britanija

10. (13) Norvegija

.............................................

39. (44) Lietuva

Pasaulio Ekonomikos Forumo informacinių technologijų ataskaita 2006: http://www.weforum.org/en/initiatives/gcp/Global%20Information%20Technology%20Report/index.htm

Kontaktinis asmuo:
Saulius Abraškevičius
patarėjas informacijos klausimais
Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje
Tel.: (5) 2122211
saulius (eta) norden.lt

 

Atnaujinta: 2007.04.19

 

 

 

Greitai

-
Kontaktai Asociacija INFOBALT, Akademijos g. 2 - 519/520, LT-08412 Vilnius.
Tel.: (8-5) 2 622 623, faksas: (8-5) 2 622 624. El. paštas: office (eta) infobalt.lt
^ Į viršų
Copyright © asociacija „Infobalt“, visos teisės saugomos