English  NariaiParodosSpaudos centras 
PradžiaApie musNaujienos Rinkos tyrimai 
 

Autorinių Teisių agentūra pristato "Kompiuterinių Programų Registrą"

Kovo 29 d. savo veiklą pradeda InfoBalt autorinių teisių agentūros “Kompiuterinių programų registras”, užtikrinantis kompiuterinių programų (KP) autorių teisių įgyvendinimą, jų tinkamą teisinę apsaugą bei gynimą Lietuvoje.

Pagrindinis Kompiuterinių programų registro tikslas yra apsaugoti Lietuvos ir užsienio KP kūrėjų teises; sukurti autorių teisių apsaugos sistemą, deklaruojant autoriaus teises į sukurtą programinę įrangą, Interneto svetaines ar kitus skaitmeninius kūrinius.

Kompiuterinių programų registro teisinis pagrindas yra paremtas autoriaus viešu pareiškimu apie tai, kad jis yra tam tikros kompiuterinės programos kūrėjas. Šis principas įtvirtintas LR autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo. Atliekant KP registravimą registre užtikrinimas autoriaus ir kūrinio identifikavimas (priskyrimas) – kūrinio autorystė . Registro pagalba suteikiama informacija vartotojams apie esamas KP, jų autorius, jų turimas ir perduodamas teises.

KP Registro koncepcija buvo paruošta išanalizavus 1991 m. Europos Bendrijos priimtos direktyvos dėl teisininės programinės įrangos apsaugos, nuostatas bei Prancūzijos Programų gynimo agentūros “APP” patirtį, kuri šioje srityje darbuojasi jau ne vienerius metus.

Kaip pabrėžė InfoBalt autorinių teisių agentūros direktorė Vilma Misiukonienė, “Tikimės, kad pirmasis Baltijos valstybėse KP registras bus efektyvi autorių teisių gynimo prevencinė priemonė, leisianti netik paviešinti autorių teises tačiau ir apginti jų interesus, vis didėjančioje autorių teisių pažeidimų ir skandalų akivaizdoje ”.

Atnaujinta: 2002.01.31

 

 

 

Greitai

-
Kontaktai Asociacija INFOBALT, Akademijos g. 2 - 519/520, LT-08412 Vilnius.
Tel.: (8-5) 2 622 623, faksas: (8-5) 2 622 624. El. paštas: office (eta) infobalt.lt
^ Į viršų
Copyright © asociacija „Infobalt“, visos teisės saugomos