logo
logo
english home mail
fonas
 

Renginį remia:

ES   IS
 
 

Pagrindiniai rėmėjai:

Omnitel

Siemens

Microsoft

IT partneris:

BlueBridge

Rėmėjai:

Oracle

Nokia

IBM

Etronika

Organizatoriai:

Infobalt

VITP

COMIST

 

 

 

 

Šiandien vyksta „Infobalt“ organizuojama konferencija „Mobili Europa“, kurioje dalyvauja per 80 ITT sektoriaus atstovų iš viso pasaulio. Jos metu Lietuvos Respublikos Prezidentas, pastebėjo, kad per nepriklausomybės metus informacinių technologijų plėtra ir diegimas vyko tikrai sparčiai ir šiandien pasiekta pažanga dėl ITT sektoriaus atstovų ilgamečio triūso.

„Lietuva savo šiandienine situacija neiškrenta iš europietiško konteksto: ir mūsų laimėjimai, ir problemos panašios į tai, kuo gyvena visos Europos Sąjungos narės. ITT srityje esame ne tik naudos gavėjai, tačiau ir patys gebame duoti, būti naudingi“, - teigia Prezidentas. V. Adamkus apgailestauja, kad iki šiol stringant reformoms švietimo, sveikatos apsaugos, kitose srityse, nerealizuojamas visas “Infobalto” bendruomenės potencialas.

„Apmaudu, kad informacinė pažanga glaudžiai susijusi tik su verslu, o galėtų tarnauti krašto gerovei ir žmonių patogumui. Simboliškas tai liudijantis faktas – kad iki šiol ne visu pajėgumu realizuota elektroninė valdžia, nesudarytos sąlygos piliečiams tvarkytis reikalus greitai, patogiai, nepriklausant nuo valdininko malonės“, - sako Prezidentas. Anot jo, žmonių gerovė tiesiogiai susijusi su technologijų plėtra, nekalbant apie jų svarbą švietimui ar verslui, jos vis reikšmingiau veikia ir kasdienių paslaugų sritį.

„Beje, šiandien tai ne tik kuria gerovę, bet ir didina saugumą: nuošaliose sodybose įrengiamos apsaugos sistemos – taip pat bendrosios krašto technologinės pažangos dalis“, - sako V. Adamkus.

2005-10-24

 
    
INFOBALT: Vokiečių g. 28/17–16, 2001 Vilnius. Tel. 8 5 262 26 23, fax. 8 5 262 26 29, el.paštas: office@infobalt.lt Viršus
Copyright © asociacija „Infobalt“, visos teisės saugomos